У новому законопроєкті про мобілізацію скоріш за все не буде врахована можливість офіційного "відкупу" від мобілізації. Про це народний депутат від «Слуги народу» Сергій Нагорняк висловив в інтерв’ю «Телеграфу".
- Думаю, що в основі законопроєкту цього рішення не буде. Ні уряд, ні президент на такий крок не підуть, тому що це додатково обурить більшу частину суспільства, яка буде мобілізована та буде змушена йти на фронт. Такий крок буде говорити якраз про несправедливість, про те, що багаті можуть офіційно відкупитися. Хоча ми розуміємо де-факто, що ті, хто мав ресурс і небажання йти служити та воювати, вони вже сьогодні мають такі документи. Тому їх і необхідно переглянути. Всі без виключення, - зазначив Нагорняк.
На його думку, найкращим виходом на сьогодні є перегляд діючих документів - щоб уникнути ситуації, коли тільки багатші можуть легально уникнути мобілізації.
Щодо того, коли законопроект може бути ухваленим, Нагорняк наголосив, що це скоріш станеться не раніше березня.
- Наразі з поганих рішень намагаються обрати найкраще, яке може бути сприйняте суспільством. Повторюсь, на жаль, хороших рішень вже не залишилось. Ситуація на фронті сьогодні ще якось дозволяє нам утримувати позиції тими людьми, які є в бригадах. Але з досвіду мого постійного спілкування з військовими можу констатувати, що в бригадах є серйозний некомплект. Тому мобілізація критично необхідна, щоб поповнити вже створені бригади, мова навіть не йде про нові підрозділи, - сказав Нагорняк.
- Раніше народний депутат, заступник голови оборонного комітету Єгор Черньов заявив, що у Верховній Раді обговорюють ініціативу запровадження базової військової служби для всіх громадян віком до 25 років.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні не має бути "силових" методів ТЦК під час мобілізації. Мобілізація в Україні має бути справедливою. У той же час слід пам'ятати і про демобілізацію.