Дослідження, проведене вченими з Корнелльського університету, показало, що помідори допомагають боротися з бактеріальними інфекціями, зокрема з сальмонелою.
Протимікробні агенти
Мікробіолог та її колеги зосередилися на Salmonella enterica Typhi, яка викликає черевний тиф. Вони виростили бактерії та обробили їх свіжим томатним соком. Результати виявилися несподіваними: за 24 години всі бактерії було знищено.
Науковці просканували геноми томатів, намагаючись знайти гени, відповідальні за пептиди ( білки, які здатні діяти як протимікробні агенти). Таким чином було виявлено два пептиди, що інгібували зростання Salmonella Typhi, включаючи штам, стійкий до антибіотика ципрофлоксацину, зазвичай його застосовують для лікування черевного тифу.
Руйнують мембрани бактерій
Експерименти на клітинному рівні показали, що ці пептиди руйнують мембрани бактерій, знищуючи Salmonella Typhi лише за 45 хвилин. Крім того, вони були ефективні і проти іншого штаму сальмонели – Salmonella Typhimurium, що викликає харчове отруєння.
Однак вчені зауважують, що наукове відкриття не є привідом щодня споживати томатний сік літрами. Краще дотримуватися збалансованого харчування та додавати до раціону різні фрукти та овочі.
Джерело: