Детективів цікавить контракт із однією з найбільших бізнес-груп
У головному офісі публічного акціонерного товариства "Укрнафта" у четвер, 1 лютого 2024 року, відбуваються обшуки з самого ранку. Правоохоронці вивчають документи, пов’язані з контрактом із бізнес-групою "Інтерпайп", яка сплатила рекордні суми податків у 2023 році.
Органи зацікавилися подробицями закупівлі труб для нафтовидобутку. Є підозра, що закупівлі здійснювалися за завищеною ціною, про що повідомляє "Економічна правда" з посиланням на джерело в компанії "Укрнафта".
"Контракт з "Інтерпайп", критична закупівля труб для запобігання падінню видобутку нафти", ― так відповів співрозмовник на запитання про причину обшуку.
Обшуки у головному офісі "Укрнафта" 1 лютого
Компанія надала детективам Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) усю необхідну інформацію. Про це пресслужба "Укрнафти" повідомила у Facebook.
"Для компанії важливо, щоб ці процеси були відкриті, щоб усі учасники галузі в Україні мали рівний доступ до співпраці з "Укрнафтою". Всю необхідну інформацію за запитами НАБУ було надано", ― йдеться у повідомленні компанії.
В "Укрнафті" висловили впевненість, що перевірка лише підтвердить повну відповідність українському законодавству. У пресслужбі підкреслили ― компанія неухильно та чітко дотримується всіх правил та вимог.
Зазначимо, що у червні 2020 року "Інтерпайп" (компанія, підконтрольна Віктору Пінчуку) подала одразу 6 позовів проти "Укрнафти" через заборгованість за контрактами. Загальна сума боргу становила 157,3 млн грн. Тоді в "Інтерпайпі" заявили, що "Укрнафта" не сплатила за постачання трубної продукції за контрактами з грудня 2018 року.
У липні 2020 року компанії підписали угоду. Пізніше фінансовий директор "Інтерпайпу" Денис Морозов заявив, що питання з "Укрнафтою" вирішене і боргу більше немає.
Для довідки: "Укрнафта" — найбільша компанія в країні з видобутку нафти та газу. Свої нафтопродукти реалізує через мережу автозаправних станцій, що є у всіх областях України. НАК "Нафтогаз" належало 50% + 1 акція "Укрнафти". Ігореві Коломойському належала частка 42%. Однак восени 2022 року його частину передали державі.
Раніше "Телеграф" писав, що народний депутат Олексій Кучеренко звинуватив менеджмент "Укрнафти" та Держгеонадр у тому, що держава недоотримала близько 2 мільярдів гривень. Ці кошти могли бути спрямовані на купівлю дронів та іншого озброєння.