Можна чи треба їсти перед тренуванням або пробіжкою: спортивний дієтолог внесе ясність
Можна чи треба їсти перед тренуванням або пробіжкою: спортивний дієтолог внесе ясність

Можна чи треба їсти перед тренуванням або пробіжкою: спортивний дієтолог внесе ясність

Одні воліють виходити на тренування натщесерце, інші віддають перевагу якомусь легкому перекусу, щоб уникнути нападів голоду, запаморочення та дискомфорту. Усе залежить від тривалості та інтенсивності бігу чи тренування, звичок конкретної людини та її фізичного стану.

Зверніть увагу на мигдаль

Спортивна дієтологиня Енджі Аше схильна питання – їсти чи не істи перед тренуванням – віддати на відкуп самим клієнтам.

– Я працювала із бігунами, які віддають перевагу тренуванням натщесерце, а також із бігунами, які вважають за краще щось з’їсти трохи раніше, — каже Аше.

Якщо тренування чи пробіжка передбачаються вранці, дієтологиня радить повечеряти здоровою, збалансованою їжею. А снідати вже після тренування.

Зараз дивляться

Проте, вона не заперечує, щоб за півгодини до ранкової пробіжки випити склянку смузі з овочів чи фруктів, які найбільше подобаються.

Аше вважає фрукти, цільні зерна та горіхи, особливо мигдаль, чудовим вибором у будь-який час, але особливо перед бігом або іншим тренуванням.

– Мигдаль є антиоксидантом, джерелом вітаміну Е , і лише жменька цих горіхів забезпечує 50% щоденної рекомендованої дози, — каже дієтологиня.

За її твердженням, мигдаль допомагає зменшити втому від фізичних вправ і знизити ризик пошкодження м’язів, що робить його ідеальною їжею для відновлення після фізичних навантажень.

Прислухайтеся до потреб свого організму. Чим вища інтенсивність і триваліша вправа, тим більше тілу знадобиться вуглеводів.

– Для високоінтенсивних пробіжок тривалістю понад 90 хвилин, візьміть з собою на тренування вафлю, мед або банан, – радить Аше.

Вона наголошує на важливості включення джерел всіх трьох макроелементів: вуглеводів, білків і жирів у свою їжу за кілька годин перед тренуваннями.

Їжа, якої слід уникати перед пробіжкою

Аше пропонує уникати всього, що містить надмірну кількість клітковини, а також оброблені продукти – зокрема такі, як протеїнові батончики.

Смажена їжа з високим вмістом жиру також не є гарною ідеєю перед інтенсивними тренуваннями або пробіжкою.

– Зверніть увагу і на те, що штучні підсолоджувачі можуть викликати розлад шлунка, якщо їх споживати перед тренуванням, — нагадує вона.

Джерело:

Джерело матеріала
loader