"Скайап" отримала 79 мільйонів на закордонні польоти керівництва України
"Скайап" отримала 79 мільйонів на закордонні польоти керівництва України

"Скайап" отримала 79 мільйонів на закордонні польоти керівництва України

"Скайап" отримала 79 мільйонів на закордонні польоти керівництва України

Замовлення дісталося компанії без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Державне авіаційне підприємство "Україна" Державного управління справами 25 січня за результатами тендеру замовило ТОВ "Авіакомпанія Скайап" послуги пасажирського повітряного транспорту і резервування літаків для виконання літерних перевезень на 78,76 млн грн. Інформація про це є у системі "Prozorro", повідомляють "Наші гроші".

Цьогоріч "Скайап" надаватиме послуги із літерних перевезень п’ятьма літаками Boeing 737-800 місткістю 189 пасажирів та одним літаком Boeing 737-700 місткістю 149 пасажирів. Вона отримала замовлення без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Як інформує видання, для участі у торгах треба було залучити не менше двох літаків української реєстрації, які до завершення воєнного стану перебувають за межами України. У них мало бути не менше 42 місць і кухонно-зйомне обладнання. Вони мали пройти не більше чотирьох капремонтів, виконати не менше трьох польотів після базового технічного обслуговування, провести контрольні польоти після техобслуговування і бути допущеними Державіаслужбою та Управлінням державної охорони. Двигуни мали напрацювати не менше 20 льотних годин.

Такі самі технічні вимоги (плюс відстань польоту з максимальним завантаженням від 2000 км) були і в грудні 2022 року, коли "Скайап" отримала підряд щодо середньомагістральних літерних перевезень у 2023 році на 36,97 млн грн. Потім строк дії торішнього договору подовжили додатковою угодою до кінця березня 2024 року для проведення нинішніх торгів, збільшивши суму на 7,39 млн грн. Отже, загальна вартість послуг тоді склала 44,36 млн грн.

Паралельно в травні 2023 року літерні перевезення замовляли у ТОВ "Авіаційна компанія "Роза вітрів" (Windrose) з орбіти Ігоря Коломойського на 31,52 млн грн. ДАП "Україна" уклало договір без торгів, адже перед тим йому довелось скасувати відкриті торги через відсутність пропозицій. Згодом той договір також подовжили до кінця березня 2024 року.

Ще раніше, до повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, літерні перевезення на замовлення ДАП "Україна" виконували "Роза вітрів" і ТОВ "Авіакомпанія "Аероджет".

Засновниками лоукостера "Скайап" є фірма Global Travel Holding Ltd (Британія) Юрія та Олександра Альба і ТОВ "ACS-Україна" тієї ж британської фірми, Тетяни та Юрія Альбів. Юрій Альба також є власником туристичного оператора Join UP!

Із 2020 року "Скайап" отримав підрядів на 128,36 млн грн. Зокрема в нинішнього замовника щодо літерних перевезень на 123,12 млн грн, у Мінрегіону щодо евакуації українців з Китаю й Італії під час пандемії COVID-19 на 5,14 млн грн, у ДП "Укрінмаш" ДК "Укрспецекспорт" - на 80 тис. грн, а також у Департаменту культури та туризму Одеської міськради - на 12 тис. грн.

Як раніше повідомлялося, Європейська організація з безпеки повітряної навігації прогнозує, що до 2029 року обмеження на цивільні польоти в повітряному просторі України, Росії та Білорусі все ще будуть актуальними.

Джерело матеріала
loader