Наприкінці кожного літа стартує сезон консервації. Мільйони жінок намагаються закрутити якомога більшу кількість банок для того, щоб взимку мати в запасі смачну їжу.
Проте, мало хто задумується саме над користю подібних продуктів. Про те, як правильно консервувати овочі та фрукти, аби вони приносили користь, "Сніданку з 1+1" розповіла Дар’я Озерна, біологиня та авторка книги про здоров'я.
Консервація з розсолом
За словами експертки, варення, що містить надто багато цукру та вариться протягом довгого часу, не є корисним для організму, адже під час приготування в ньому були знищені всі корисні мікроелементи та вітаміни.
Також не принесе користі жодна консервація, що містить у собі розсіл. В цьому випадку всі корисні речовини, що містяться в овочах, або фруктах, просто переходять у склад самого розсолу. Але і розсіл також можна використовувати, збагачуючи таким чином страву. Наприклад, його можна додавати під час приготування супів.
Консервація у власному соці
Одночасно з цим експертка зазначає, що лечо, томатна паста, або овочі та фрукти, законсервовані у власному соці, є корисними. В них зберігається повний спектр вітамінів, мінералів та інших корисних речовин, що міститься у свіжих продуктах.
Але найбільшу цінність така консервація має саме вмістом клітковини. Це рослинна їжа, яка є дуже корисна кишковій мікрофлорі. Але продукт вийде таким, лишень за умови уникнення додавання великої кількості консервантів.
Також на OBOZ.UA є й інші корисні поради:
- Яка кава найкорисніша
- Пастеризація чи стерилізація: що краще
- Які продукти найкраще їсти разом