Про це на зустрічі з журналістами сказав в.о. генерального директора НДСЛ "Охматдит" Олександр Урін, передає кореспондент Укрінформу.
"За медичними завданнями в хірургічному корпусі мають бути всі ті відділення, які були до російської атаки, у тому числі щелепно-лицева хірургія, реанімація, а також відділення токсикології, яке було знищено. Ще декілька відділень, які розміщені у старих будівлях і теж потребують оновлення. А також дитяче опікове відділення. Нові діагностичні, реабілітаційні потужності перевести сюди, консультативну частину. Тепер нам потрібно розуміти, чи можливо це збудувати", - сказав Урін.
Крім того, в Охматдитіпропонують створити тут ще одне реанімаційне відділення і з'єднати головний і відбудований корпуси переходом.
Зі свого боку міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко зазначив, що будівля хірургічного корпусу Охматдиту визнана аварійною. Було розроблено два варіанти відновлення, які передбачають або повну її реконструкцію, або відбудову "з нуля".
Роботи, наголосив міністр, мають відбуватися з дотриманням сучасних будівельних і санітарних норм та стандартів. У цьому випадку при реконструкції будівлі корисна площа зменшиться з 12 тис. кв. м до 5 тис. кв. м.
"Зараз готуємо тендерну документацію, щоб найняти будівельну організацію, це буде робити МОЗ спільно зі Світовим банком. І будемо проєктувати (роботи - ред.) у два етапи. Є медичне завдання, під нього нам створять техніко-економічне обґрунтування. Ми попросили зробити як мінімум два варіанти: перший - подивитися, як виконати медичне завдання на цій забудові, чи можемо ми, умовно кажучи, перебудувати (корпус - ред.); другий варіант - знести і побудувати на цьому місці новий. Щоб нам прорахували тривалість робіт, економічні питання і вийшли з пропозиціями, які ми розглянемо спільно з Охматдитом, Радою відновлення", - сказав Ляшко.
З огляду на це, за його словами, визначити чіткі строки робіт неможливо.
Як повідомлялося, ракетний обстріл Національної спеціалізованої лікарні "Охматдит" стався 8 липня. Унаслідок удару загинули 2 людини та дістали поранення 35 осіб, з них 9 дітей. Було зруйновано токсикологічний корпус лікарні, постраждали будівлі хірургічного та нового корпусів, будівля дитячого кардіоцентру МОЗ.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 438 (Порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним убивством) Кримінального кодексу України.
Фото надані пресслужбою Міністерства охорони здоровʼя