Команда нового головкому: герої України, учасники миротворчих місій
Команда нового головкому: герої України, учасники миротворчих місій

Команда нового головкому: герої України, учасники миротворчих місій

Після виходу Валерія Залужного з посади головного комітету ЗСУ та призначення на його місце Олександра Сирського у вищому військовому керівництві України почалися кадрові перестановки. 11 лютого президент України Володимир Зеленський призначив нових командувачів сухопутних та десантно-штурмових військ, а також Сил територіальної оборони та Об'єднаних сил.

Хто ці нові керівники ЗСУ та які їхні військові досягнення – у матеріалі Коротко про.

Олександр Павлюк – новий командувач Сухопутних військ України

Новий командувач Сухопутних військ України Олександр Павлюк. Фото: ФБ Олександра Павлюка

Новий командувач Сухопутних військ України Олександр Павлюк. Фото: ФБ Олександра Павлюка

53 роки. Генерал-лейтенант Олександр Олексійович Павлюк раніше обіймав посаду заступника Міністра оборони України. Кабінет міністрів зняв Павлюка з цієї посади у зв'язку з переведенням на посаду командувача Сухопутних військ, яку донедавна обіймав генерал-полковник Олександр Сирський.

Павлюк прийшов до армії 1991 року після закінчення Харківського гвардійського вищого танкового командного училища. Тоді одержав посаду командира танкового взводу. У його розпорядженні знаходилася 47-а гвардійська танкова дивізія, яка на той час базувалася в Німеччині, в селі Хіллерслебен. На цій посаді Павлюк був до серпня 1993 року. Після чого обійняв посаду командира танкової роти в лавах 30-ї окремої мехбригади ЗСУ, що базувалася тоді поряд із рідним містом Павлюка, Новоградом-Волинським. З 1997 по 2006 роки Павлюк змінив три посади – начальника штабу танкового полку, командира танкового батальйону та заступника командира бригади.

2006 року Олександр Павлюк був командиром миротворчих сил у Косові. На цій посаді він провів трохи менше одного року.

У вересні 2010 року Павлюка призначили на посаду командира 24 окремої механізованої бригади, місцем дислокації якого був Яворів, Львівська область. На цій посаді для Павлюка і розпочалася війна з Російською Федерацією. Під його командуванням 24-а ОМб брала участь у боях за Слов'янськ, Червоний Лиман, Краматорськ та Лисичанськ.

У березні 2017 року став командувачем Оперативного командування «Захід». На цій посаді він перебував аж до квітня 2020 року. Звання генерал-лейтенанта Павлюку дали у серпні 2018 року.

У березні 2022 року Павлюку вручили зірку Героя України. Саме Павлюк керував обороною міста Маріуполь та низки інших міст Донецької та Луганської областей.

Павлюк періодично з'являється і в медіапросторі. Так перед початком повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну він давав інтерв'ю The Times, де розкритикував здачу ядерної зброї у 1994 році та досить точно передбачив дату вторгнення Росії. Деколи, Павлюк і сам пише в українських ЗМІ про стан справ в армії, активно веде свій Телеграм-канал та сторінку до Фейсбуку.

Юрій Содоль – Командувач об'єднаними силами ЗСУ

На рахунку генерала Содоля 96 стрибків із парашутом. Фото: mil.gov.ua

53 роки. Генерал-лейтенант Юрій Іванович Содоль обійняв посаду Сергія Наєва. Відтепер він командуватиме об'єднаними силами ЗСУ. Содоль народився у родині військових, у Чугуєві на Харківщині, закінчив школу 1988 року у Маріуполі.

Закінчив Сумське вище артилеристське командне училище. У 1990-х роках служив у артполку на Дніпропетровщині. 2002 року закінчив Національну академію оборони України за спеціальністю «бойове застосування та управління діями підрозділів (частин) Сухопутних військ України», отримавши кваліфікацію офіцера управління оперативно-тактичного рівня.

З 2003 року розпочалася його кар'єра у десантних військах. За час служби здійснив 96 стрибків. 2007 року став командиром 25-ї повітряно-десантної бригади. У 2014 році Содоль та його 25-а бригада 5 місяців воювали на Донбасі – у найгарячіших точках, серед них: оборона Донецького аеропорту, бої за Рубіжне та Ямпіль, вихід сил оборони з Дебальцевого.

2015 року Содоль отримав кваліфікацію – офіцера військового управління оперативно-стратегічного рівня при національному університеті оборони України ім. І. Черняховського. Того ж року став замкомандувачем десантно-штурмових військ.

У 2018 році він призначений командувати Морською піхотою.

Наприкінці лютого 2022 року бився під Волновахою на Донеччині, вивів людей людей з-під атаки супротивника, чим врятував життя сотні військових та організував успішний контрнаступ. Брав участь у обороні Маріуполя.

Юрій Содоль має звання Героя України, Орден Богдана Хмельницького ІІІ-ступеня, Орден «За мужність» ІІІ-ступеня та медалі «За вірну службу Україні» та «За бездоганну службу».

Ігор Скибюк – голова десантно-штурмових військ

Під командуванням Ігоря Скибюка ЗСУ звільняли Ізюм. Фото: dshv.mil.gov.ua

Під командуванням Ігоря Скибюка ЗСУ звільняли Ізюм. Фото: dshv.mil.gov.ua

48 років. Ігор Анатолійович Скібюк – бригадний генерал ЗСУ та учасник російсько-української війни. Герой України та двічі лицар Ордену Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ-ступенів. Службу в лавах ЗСУ Скибюк розпочав у 1998 році у складі 80-ї десантно-штурмової бригади на посаді командира взводу.

«Учасник миротворчих місій, АТО та ООС. Повномасштабне вторгнення військ російської федерації Ігор Скібюк зустрів на одному із найважчих напрямків – півдні країни, будучи командиром 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗС України», - йдеться про нього на сторінці Командування ДШВЗСУ у Фейсбук.

Скибюк відзначився під час командування своїми підрозділами під час проведення пошуково-ударних дій щодо знищення ворога у напрямку міста Балаклія Ізюмського району та Куп'янськ та Ізюм Харківської області. Завдяки його рішучим діям вдалося звільнити низку невеликих населених пунктів та родзинок.

Починаючи з 2023 року, Ігор Скібюк обіймав посаду начальника штабу – заступника командувача Десантно-штурмових військ України.

Ігор Плахута – командувач Силами територіальної оборони ЗСУ

Про генерал-майора Ігоря Плахута практично нічого невідомого. Фото: УНІАН

Про генерал-майора Плахута відомо не так багато. Вважається досвідченим командиром. Нинішнє своє військове звання отримав ще 2009 року. Із фактів його біографії найбільше обговорюють те, що він командував внутрішніми військами під час розгону протестувальників на Майдані 2013 року. Плахута був командиром 169-го навчального центру Сухопутних військ України та начальником управління Південного територіального командування внутрішніх військ МВС.

Вадим Сухаревський – голова Сил безпілотних систем ЗС України

Вадим Сухаревський (позивний «Барсук») був одним із тих, хто вступив у перший бій із терористами Гіркіна під слов'янською. Фото: dumskaya.net

39 років. Полковника Вадима Олеговича Сухаревського призначено на позицію першого в історії глави Сил безпілотних систем, створення яких президент України Володимир Зеленський анонсував днями. Сухаревський наймолодший у формованій команді Сирського. Він родом із Берегово, Закарпатська область. Закінчив Академію сухопутних військ ім. Сагайдачного та Національний університет оборони ім. Черняховського.

Вадим Сухаревський брав участь у миротворчій місії в Іраку битві за Ель-Кут. Сухаревський – перший командир ЗСУ, який дав команду вести вогонь на поразку російських бойовиків. 13 квітня 2014 року біля села Семенівка розпочався перший бій у цій війні. Тоді старший лейтенант Сухаревський бив зі свого БТРу бойовиками Ігоря Гіркіна.

16 серпня 2014 року отримав поранення у боях під Червоним. З 2016 став командиром 1-го лінійного батальйону 36-ї бригади морської піхоти. У її складі виконував завдання Маріупольському напрямі. 18 червня 2022 року отримав звання Героя України.

До речі

Надія на бойових офіцерів

Ставку в новій команді головкому буде зроблено насамперед на бойових комбатів і комбригів, які мають унікальний досвід військових дій і мають незаперечний авторитет серед військовослужбовців. Це:

  • Андрій Гнатов, екс-командир 36-ї бригади морської піхоти, один із командувачів операції зі звільнення правого берега Херсона.
  • Михайло Драпатий, бригадний генерал, колишній командир 58-ї окремої мотопіхотної бригади. Спільно планував Херсонську операцію.
  • Паліса Павло, командир 93 ОМБр
  • Євген Мойсюк, генерал-лейтенант, екс-командувач ДШБ (2019-2021), заступник Головнокомандувача ЗСУ та генерал-лейтенанта Михайла Забродського, командувач Десантно-штурмовим військом (2014-2019).
Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader