Ринок небанківських послуг України демонструє сильне скорочення
Ринок небанківських послуг України демонструє сильне скорочення

Ринок небанківських послуг України демонструє сильне скорочення

Ринок небанківських послуг України демонструє сильне скорочення

Тільки за січень закрито 65 компаній

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в січні скоротилось зі 1120 до 1058. Банківський сектор залишається незмінним – 63 суб'єкти банківських послуг, повідомляє Національний банку України. Динаміка скорочення на ринку суттєва, оскільки скорочення відбулось у проміжку між кінцем грудня 2023 року на кінцем січня 2024. 

Примусово виключено із реєстрів 58 учасників ринку небанківських фінансових послуг: 29 фінансових компаній, 2 страхові компанії, 21 ломбард та 6 лізингових компаній. Дві фінансові компанії, чотири кредитні спілки та одну лізингову компанію виключено з реєстрів за ініціативою заявників, повідомляє Нацбанк. 

Реєстр учасників небанківського фінансового сектору України поповнився у січні трьома страховими брокерами.

Протягом січня шістьом фінансовим компаніям, трьом ломбардам, чотирьом кредитним спілкам та трьом лізинговим компаніям анульовано всі ліцензії добровільно, а ще одному страховику – примусово. 

Ринок небанківських фінансових послуг в Україні - статистика НБУ

На 31 січня на небанківському ринку України працює 528 фінансових компаній, 87 страховиків non-life, 12 life-страховиків, один страховик зі спеціальним статусом, 125 ломбардів, 129 кредитних спілок, 69 лізингових компаній, 36 страхових брокерів, 71 колекторська компанія. 

До учасників ринку небанківських фінансових послуг в Україні законодавство відносить:

  • страхові компанії;
  • кредитні спілки;
  • фінансові компанії;
  • ломбарди;
  • небанківські надавачі платіжних послуг.

Регулювання ринку небанківських фінансових послуг здійснюється Національним банком України. Ключова вимога до учасників небанківських фінансових послуг – забезпечення рівного доступу до фінансових послуг, забезпечення прав та інтересів клієнтів та прозорості і відкритості ринку.

Рада з фінансової стабільності погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом, повідомляє Міністерство економіки України. 

Джерело матеріала
loader