Провів за ґратами 26 років: в Україні звільнено онкохворого, засудженого на довічне
Провів за ґратами 26 років: в Україні звільнено онкохворого, засудженого на довічне

Провів за ґратами 26 років: в Україні звільнено онкохворого, засудженого на довічне

Коломийський міський районний суд звільнив хворого на онкологію Сергія Сабірова, засудженого 1997 року до смертної кари за умисне вбивство, а після заборони такого виду покарання – до довічного ув’язнення. Це третій подібний випадок в Україні, коли довічника звільнили за станом здоров’я.

Про це повідомила адвокатка Харківської правозахисної групи Ганна Овдієнко.

Мораторій на смертну кару

– За ґратами Сабіров провів 26 років. Спочатку 1997 року Судова колегія у кримінальних справах Дніпропетровського обласного суду призначила йому смертну кару, але за три роки це покарання замінили на довічне ув’язнення, – ідеться в повідомленні.

Зараз дивляться

Адвокат нагадала, що 1997 року, коли засудили Сабірова, в Україні запровадили мораторій на виконання смертних вироків, а через два роки Конституційний Суд визнав, що таке покарання суперечить Конституції України.

Відтоді шлях до відновлення смертної кари остаточно закритий, оскільки збереження цієї норми закону могло призвести до виключення України з Ради Європи. Наразі єдина європейська країна, де зберігається така міра покарання, це Білорусь.

Рак четвертої стадії

На початку лютого Харківська правозахисна група звертала увагу, що 58-річний Сабіров, у якого діагностовано рак четвертої стадії, позбавлений можливості лікування.

– У медичної частини його колонії навіть немає ліцензії на серйозні знеболювальні препарати, тож чоловікові доводиться щодня терпіти нестерпний біль, – розповідали правозахисники.

У ХПГ зазначали, що ув’язнених з онкологією можуть звільнити за станом здоров’я. Однак Коломийський міськрайонний суд 20 листопада відмовив Сабірову у звільненні: по-перше, він скоїв особливо тяжкий злочин, по-друге, під час відбування покарання мав дисциплінарні стягнення.

Апеляція

Однак адвокатка Ганна Овдієнко звернулася з апеляцією до Івано-Франківського апеляційного суду. На її думку, рішення першої інстанції суперечило вимогам чинного законодавства України та практики Європейського суду з прав людини.

Також юристка зазначила, що дисциплінарні стягнення Сабіров отримав ще 20 років тому, тож їх давно погашено.

У підсумку апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, а вже 14 лютого Коломийський міськрайонний суд дозволив звільнити Сабірова.
За словами Овдієнка, перед цим в ув’язненні померли щонайменше п’ятеро людей, хворих на онкологію, зазначили в ХПГ.

Джерело:

Теги за темою
Суд звільнення
Джерело матеріала
loader
loader