Груп крові більше, ніж чотири, а серця жінок б'ються швидше: п'ять вражаючих фактів про людське тіло
Протягом усього свого існування людство намагається осягнути таємниці світобудови та Всесвіту – і досі перебуває на шляху відкриттів та пошуку розгадок про навколишній світ. Але не менш загадковим залишається для нас і те, як улаштовані наші власні тіла.
Більшість людей навіть не підозрюють про багато властивостей свого тіла. OBOZ.UA зібрав п'ять дивовижних фактів про людський організм, про які ви не знали.
1. Ми бачимо світ перевернутим
Насправді той факт, що очі людини бачать світ перевернуним, довів фізик Рене Декарт ще XVII столітті. Він провів експертимент: спроектував на паперовий екран зображення із вирізаного бичачого ока. Воно виявилося перевернутим — відповідно до всіх законів фізики.
Причина цього явища полягає в тому, що світло переломлюється при проході через рогівку та кришталик, тому проекція видимого об'єкта виявляється перевернутою.
Але ми сприймаємо те, що нас оточує, у звичному нам вигляді, а не догори дригом, завдяки нашому мозку: саме від перевертає картинку назад, роблячи її відповідною реальності, а заразом – "склеює" зображення з двох сітківок в одне.
Цю особливість мозку людини довів наприкінці 19 століття психолог Джордж Стреттон. У якості експерименту він протягом восьми днів носив спеціальні окуляри, що перевертають зображення. Вже на п'ятий день його мозок просто перестав коригувати картинку, і Стреттон знову став бачити світ нормально. Щоправда, коли він зняв окуляри, на те, аби його мозок звик до того, що експеримент припинився, знадобився деякий час.
2. У кожній людині живуть три кілограми бактерій
Вчені встановили, що кількість бактерій, що живуть в організмі людини, втричі перевищує кількість її власних клітин. Щоправда, у порівнянні з тим, скільки важить тіло, вони досить малі: в організмі людини зростом 170 м та вагою 70 кг бактерій набереться від 1 до 3 кг.
Крім бактерій у нашому організмі живуть також археї, гриби, протисти та віруси. Частина з них допомагають нам жити: беруть участь у травленні та захищають від хвороботворних організмів та шкідливих речовин. Частина – існують, не докучаючи нам. А призначення та роль ще частини досі залишається загадкою.
3. Лише чотири групи крові – помилкове переконання
Загальноприйнято вважається думка про існування лише чотирьох груп крові. Перша (0) — приблизно 48% населення, друга (А) — 36%, третя (B) — 11% і четверта (AB) — 5%.
Однак насправді це не зовсім так: у світі, за підрахунками Міжнародного товариства переливання крові, існує 29 груп крові.
Вичленування традиційних чотирьох груп відбувається за антигенами AB0 і Rhesus. Проте є й інші фактори відмінностей. Багато з них названо на честь пацієнтів, у яких вперше було виявлено відповідні антитіла. І вчені припускають, що це не межа – і нові відкриття можливі.
4. Жіночі серця б'ються швидше
Серце жінки б'ється 78-82 рази на хвилину, тоді як у чоловіків частота серцебиття становить приблизно 70-72 рази на хвилину.
Причина такої відмінності полягає в тому, що жіночі статеві гормони впливають на клітини міокарда, прискорюючи їхнє скорочення. Правда, подібна особливість роботи серця у жінок призводить до того, що вони частіше страждають від тахікардії та аритмії.
5. За день людина виробляє до 1,5 л слини
Слинні залози людини за день виробляють від двох до шести склянок слини – 0,5-1,5 літра. Не захлинутися такою кількістю рідини нам вдається тільки тому, що ми рефлекторно її ковтаємо.
Але під час сну людина ще не навчилася ковтати. І тут на допомогу приходить сам організм. Він просто зменшує кількість слини, що виробляється. Саме тому, прокинувшись вранці, ми зазвичай відчуваємо сухість у роті.
Нагадаємо, раніше OBOZ.UA розповідав про п'ять помилок учених, які стали революційними та змінили світ. Якби не ці помилки, люди досі не мали б, наприклад, мікрохвильових печей і кардіостимуляторів.
Також OBOZ.UA писав про п'ять вражаючих наукових фактів. Наприклад, про те, що шлунок людини здатний розчинити лезо бритви, а Ейфелева вежа влітку "виростає" на 15 см.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!