Китай пропонує підтримати Угорщину в питаннях безпеки – Reuters
Китай пропонує підтримати Угорщину в питаннях безпеки – Reuters

Китай пропонує підтримати Угорщину в питаннях безпеки – Reuters

Китай пропонує підтримати Угорщину в питаннях безпеки – Reuters

"Зростаюча близькість центральноєвропейської країни до Пекіна вже вбила клин у колективний фронт ЄС".

Під час зустрічі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном Китай запропонував підтримку "давньому стратегічному партнеру" в питаннях громадської безпеки, що виходить за межі торговельних та інвестиційних відносин, в той час як НАТО намагається розширити свою мережу в Європі. Про це повідомляє Reuters.

Китай сподівається поглибити зв'язки з Угорщиною у сфері правоохоронних органів і безпеки, оскільки обидві країни відзначають 75-ту річницю встановлення дипломатичних відносин, заявив Орбану минулого тижня міністр громадської безпеки Ван Сяохун.

У виданні зазначають, що у межах візиту до Будапешту Ван висловив сподівання, що такі зусилля стануть "новою подією у двосторонніх відносинах" у таких галузях, як боротьба з тероризмом та транснаціональною злочинністю.

Вони також охоплюватимуть розбудову потенціалу безпеки й правоохоронних органів у рамках ініціативи президента Сі Цзіньпіна "Один пояс, один шлях", яка має на меті зв'язати Китай зі світом через торгівлю та інфраструктурні зв'язки.

Ван також зустрівся з міністром внутрішніх справ Шандором Пінтером та підписав документи про співпрацю між правоохоронними органами та службами безпеки.

"Пакт про безпеку з Угорщиною є дипломатичною перемогою Китаю в Європейському Союзі, оскільки блок зважує свої зв'язки з другою за величиною економікою світу через розбіжності щодо прав людини, торговельних дисбалансів і вторгнення Росії в Україну. Зростаюча близькість центральноєвропейської країни до Пекіна вже вбила клин у колективний фронт ЄС", – йдеться у матеріалі.

Раніше повідомлялося, що 18 лютого двопартійна делегація американських сенаторів здійснила офіційний візит до столиці Угорщини й закликала уряд Віктора Орбана негайно схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО. Проте всі члени уряду уникнули пропозиції зустрітися з сенаторами. Угорщина залишається єдиною з 31 члена Альянсу, яка не ратифікувала заявку. На угорський уряд чиниться дедалі більший тиск, який змушує його діяти після того, як він зволікав з цим кроком понад 18 місяців.

Джерело матеріала
loader
loader