Матеріали справи проти Пашинського не містять доказів створення ним злочинної групи для викрадення нафтопродуктів, – адвокати
Матеріали справи проти Пашинського не містять доказів створення ним злочинної групи для викрадення нафтопродуктів, – адвокати

Матеріали справи проти Пашинського не містять доказів створення ним злочинної групи для викрадення нафтопродуктів, – адвокати

Адвокати Сергія Пашинського вважають, що твердження, на яких будується підозра їхньому клієнту, не мають підтвердження у матеріалах справи. А дописи на офіційних сторінках НАБУ і САП щодо цієї справи мають маніпулятивний характер для формування потрібної суспільної думки.

Про це було заявлено під час засідання Вищого антикорупційного суду щодо обрання запобіжного заходу колишньому нардепу та голові асоціації оборонних підприємств Сергію Пашинському.

Адвокати звернули увагу судді, що Пашинський підозрюється у створенні злочинної групи та у впливі на рішення Кабінету Міністрів, Міністерства  юстиції та МВС з метою заволодіння арештованими нафтопродуктами, що належали бізнесмену-втікачу Сергію Курченку. При цьому у матеріалах справи не вказано, яким чином Пашинський впливав на кожного з так званих учасників схеми, якими чином планував та керував "злочинним угрупуванням".

Постанова Кабміну розроблялась не за вказівкою Пашинського, а на виконання розпорядження т.в.о Президента у 2014 році щодо розробки механізму забезпечення збереження майна, яким у злочинний спосіб заволоділи представники попередньої влади.

Крім того, твердження органів слідства про вплив Пашинського на прем'єр-міністра, Мін'юст та МВС не підтверджено. Є тільки свідчення колишнього заступника міністра внутрішніх справ Паскала.

Захист Пашинського також спростував твердження детективів НАБУ про викрадення нафтопродуктів, їх реалізацію за заниженими цінами та відсутність надходжень від цієї операції до бюджету. Зазначається, що реалізація нафтопродуктів відбулась на виконання рішення суду про переміщення арештованого майна із залученням державної установи. Продаж носив вимушений та терміновий характер, оскільки дата виробництва, термін придатності та якість пального не були підтверджена, що вплинуло на ціну реалізації. Продаж нафтопродуктів державним підприємством дозволив зекономити 15% від суми реалізації. Від продажу арештованих нафтопродуктів до державного бюджету надійшло 330 млн грн у вигляді податків та зборів.

Таким чином адвокати вважають підозру Пашинському необгрунтованою, та закликають суд відхилити клопотання прокурора про взяття під варту із можливістю застави 300 млн грн. 

Як повідомляв OBOZ.UA:

12 лютого стало відомо, що додому до колишнього нардепа Сергія Пашинського з обшуком прийшли співробітники СБУ та НАБУ. Слідчі дії, як з'ясувалося згодом, проводилися у рамках справи щодо передачі "палива Курченка".

Сам Пашинський при цьому стверджує, що справу проти нього відкрили відразу після того, як він зверненувся в НАБУ щодо спроби розкрадання 240 млн євроЗа його словами, на початку року стартував новий етап укладання договорів щодо постачання зброї, але ціни намагалися завищити в півтора-два рази.

Згодом Пашинський також поділився своїми думками щодо того, що не так із отриманою ним підозрою.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader