Зелений чай - популярний напій, який цінується за свої корисні властивості. Він містить антиоксиданти, які можуть допомогти запобігти серйозні захворювання.
Видання Slurrp пише, що вживання зеленого чаю має ряд переваг для здоров'я.
Багато людей, які піклуються про своє здоров'я, люблять зелений чай за його загальновизнані корисні властивості, від прискорення метаболізму до підвищення рівня антиоксидантів. Зелений чай містить такі корисні сполуки, як поліфеноли та катехіни. Дослідження показують, що цей суперфуд може допомогти запобігти діабету, хворобам серця і навіть раку.
Враховуючи всі ці потенційні переваги, не дивно, що зелений чай дуже популярний. Але коли найкраще його пити? Чи можна насолодитися чашкою після вечері або краще з ранку?
Коли краще пити зелений чай
Зелений чай можна пити в будь-який час доби, але є деякі рекомендації, яких варто дотримуватися, щоб отримати оптимальну користь для здоров'я.
Якщо ви встаєте з сонцем, заряджаєтеся енергією після обіду або відпочиваєте ввечері, зелений чай може бадьорити та одночасно заспокоювати. Катехіни і кофеїн забезпечують м'який ранковий заряд бадьорості, щоб почати день правильно. В середині дня зелений чай знову піднімає настрій, стимулюючи достатньо, щоб подолати післяобідній спад, а L-теанін сприяє концентрації уваги і спокою.
Коли наближається час сну, кофеїн може не давати спати "совам", але розслаблюючі властивості зеленого чаю також забезпечатиь міцний сон. Зелений чай підтримує природні ритми організму, даючи заряд бадьорості, коли це необхідно, і допомагаючи розслабитися, коли прийшов час відпочити.
Зелений чай, випитий після вечері, може принести кілька потенційних переваг для здоров'я:
- сприяє схудненню;
- покращує травлення;
- насичує організм антиоксидантами.
Можливі мінуси вживання зеленого чаю після вечері
Зелений чай містить кофеїн і дубильні речовини, які можуть негативно вплинути на сон і засвоєння заліза, якщо вживати його занадто пізно ввечері або натщесерце.
Як правильно пити зелений чай на ніч:
- Пийте чай заздалегідь, не менше ніж за дві години до сну. Це дасть достатньо часу, щоб рівень кофеїну почав знижуватися перед сном.
- Обирайте сорти зеленого чаю з низьким вмістом кофеїну.
- Не додавайте цукор в чай ввечері. Цукор може підвищити рівень енергії і ускладнити засинання.
- Перед сном випивайте повну склянку води. Невеликий сечогінний ефект кофеїну можна нейтралізувати правильною гідратацією.
Зелений чай містить антиоксиданти та поживні речовини, які приносять користь здоров'ю, тому важливо оптимізувати його засвоєння:
- Пийте зелений чай з лимоном, м'ятою, імбиром або іншими травами. Вітамін C, що міститься в лимоні, сприяє кращому засвоєнню заліза з чаю. М'ята, імбир та інші трави також сприяють засвоєнню.
- Поєднуйте зелений чай з багатими залізом продуктами, такими як шпинат, яйця, м'ясо та морепродукти. Поліфеноли, що містяться в зеленому чаї, самі по собі можуть перешкоджати засвоєнню заліза, але вживання його з багатими залізом продуктами протидіє цьому ефекту.
- Уникайте вживання зеленого чаю з молочними продуктами, такими як молоко, йогурт або сир. Кальцій зв'язується з сполуками чаю, знижуючи його засвоєння.
- Для заварювання зеленого чаю використовуйте гарячу, але не киплячу воду. Занадто гаряча вода може зруйнувати катехіни та поліфеноли. Заварюйте чай протягом 2-3 хвилин, щоб повністю витягти поживні речовини та антиоксиданти.
- Для оптимального засвоєння поживних речовин пийте зелений чай між прийомами їжі, а не під час їжі.
- Обирайте високоякісний зелений чай і зберігайте його в герметичній ємності подалі від світла та вологи. Це дозволить зберегти свіжість чаю і вміст в ньому поживних речовин.
Раніше УНІАН писав, що чи корисний м'ятний чай