Не обманюйте себе: помилки у спортзалі, яких припускаються майже всі
Не обманюйте себе: помилки у спортзалі, яких припускаються майже всі

Не обманюйте себе: помилки у спортзалі, яких припускаються майже всі

Незабаром весна – час, коли у спортзали починають записуватись сотні охочих підтягнути свою форму до літа. Але скільки з них досягнуть своєї мети, визначають, в тому числі, помилки, яких припускаються чимало людей під час тренувань.

OBOZ.UA поцікавився порадами професійних фітнестренерів щодо того, як правильно тренуватись, щоби незмінно отримувати бажаний результат, мати задоволення від процесу і не шкодити своєму здоров’ю. Вони назвали десятку типових помилок, яких варто уникати під час занять.

Не нехтуйте кардіо

Робота з вагою здається невтаємниченим більш ефективною, тоді як справжньою зоною спалення жиру є зона кардіотренажерів. Тому не варто нехтувати такими вправами і виконувати їх потрібно так довго, як порекомендував тренер. До того ж саме кардіо справляє найбільш позитивний вплив на здоров’я загалом.

Не покладайтесь лише на біг, якщо хочете схуднути

І навпаки, надмірна сфокусованість на пробіжках не дозволить вам вибудувати підтягнуте тіло з виразними м’язами. А саме м’язи є основними спалювачами жиру в нашому організмі. Тому балансуйте тренування так, щоби окрім пробіжок мати у своїй програмі також достатньо силових вправ та розтяжку.

Не перенапружуйте себе

Перетренованість зазвичай збільшує апетит і схильність до переїдання у вільний від тренувань час. І замість схуднення ви отримаєте додатковий набір ваги. А що може демотивувати більше ніж зворотний від бажаного результат? Тому не займатесь до сьомого поту. Втома після тренування має бути приємною, а не всеохопною.

Не обманюйте себе і тренера

Щоразу, коли ви приходите в спортзал, обов'язково кидайте собі виклик, ставлячи перед собою конкретну мету. Вибирайте навантаження чесно та відповідально, але не обманюйте себе і тренера. Якщо вам тяжко чи некомфортно, просіть замінити вам вправу, а не викидайте її з програми зовсім.

Завжди висипайтеся

Брак сну здатний не просто знизити результати від тренувань. Він також призводить до стресу, поганого відновлення м'язів та загальної роздратованості, що погано впливає на мотивацію. Тому не забувайте висипатись після занять. Тільки повноцінний сон допоможе вам ефективно наростити потрібну м’язову масу.

Не робіть ваги мірилом ефективності прогресу

На масу тіла впливає чимало факторів, як наявність чи відсутність набряків, кількість спожитої їжі, фаза менструального циклу у жінок. Тому повністю покладатись на цифри на вагах абсолютно неправильно. Звертайте увагу на те, як сидить на вас старий одяг, на об’єми тіла та пропорції м’язової і жирової тканини в організмі. Тільки все разом дасть справді реалістичну картину схуднення.

Обирайте тренера в хорошій формі

Хороший тренер є ходячою рекламою своєї професії. Він знає, як стежити за собою і володіє необхідними знаннями, щоби допомогти з цим іншим. Ба більше, несе відповідальність за своїх підопічних. Тому звертайте увагу на те, який вигляд має ваш тренер. Якщо вас не влаштовує стан його чи її тіла, це привід замислитись про заміну.

Не ставте себе в залежність від інших

Чимало людей шукають собі партнера для тренувань. Так, це може неабияк мотивувати вас почати ходити в зал, але така мотивація моментально руйнується, якщо ваш партнер захворів, зайнятий чи просто халтурить і пропускає заняття. Слідом за ним прогулювати тренування починаєте і ви. А у спорті важлива саме регулярність. Тому навчіться займатись без сторонньої моральної підтримки. Допомоги тренера має бути для вас достатньо.

Не ігноруйте планування

Тренування мають стати такою ж частиною вашої щоденної рутини, як душ чи походи на роботу. Ви маєте складати свій графік так, щоби в ньому завжди був передбачений окремий час на фізичну активність. Якщо ви тренуєтесь, тільки коли у вас є для цього вікно, результати будуть відповідними.

Знайдіть час для відновлення

Відпочинок є таким же важливим елементом підтримання фізичної форми, як і самі заняття у спортзалі. Здоровий сон та адекватні перерви між тренуванням дозволяють відновити тіло і навіть знизити ризик травм. Тому звертайте увагу на те, як ви відновлюєтесь і давайте собі вдосталь часу, щоби відпочити.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як знайти мотивацію для занять спортом.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader