Російський уряд із 1 березня планує запровадити тимчасову заборону експорту бензину. Обмеження діятимуть пів року.
Про це пропагандистському агентству «ТАСС» повідомив представник віце-прем'єра РФ Олександра Новака. Зазначається, що ще одним заходом може стати збільшення нормативу продажів дизеля на біржі до 16%.
Зі слів чиновника, заборона на експорт потрібна, щоб компенсувати зростання попиту в період літніх відпусток і польових робіт, а також під час планових ремонтів нафтопереробних заводів. Водночас обмеження не поширюватиметься на Білорусь, Вірменію, Казахстан, Киргистан, Монголію, Узбекистан, а також на окуповані території Грузії − Південну Осетію та Абхазію.
Нагадаємо, переробка нафти в Росії знижується через пошкодження нафтопереробних заводів, викликаними атаками безпілотників. За словами людини, обізнаної з даними галузі, в другий тиждень лютого російські заводи переробляли 5,16 мільйона барелів нафти на добу. Це на 94 тисяч барелів на день менше, ніж тижнем раніше.
Водночас Росія випередила Саудівську Аравію і стала найбільшим постачальником сирої нафти до Китаю у 2023 році. Китай – найбільший у світі імпортер нафти, проігнорував західні санкції, закупивши величезні обсяги російських вантажів зі знижкою.
Крах російського міфу про неможливість існування світу без російських нафти, газу, нафтопродуктів – очевидний. Європа та світ успішно перегрупувались, але це не має заспокоювати. Чому? Пояснюють Сергій Куюн та Іван Марченков у статті «Кінець російській казочці. Як Європа навчилася жити без російського пального».