Через два роки повномасштабного вторгнення РФ президент Франції Еммануель Макрон при пустив відправку військових західних країн в Україну.
Старший науковий співробітник Фінського інституту міжнародних відносин Едвард Хантер Крісті вважає, що існує три варіанти такого розвитку подій, пише Bild. По-перше, це "м'яке розгортання", тобто навчання солдатів НАТО для ЗСУ, по-друге, "середній варіант", який передбачає розгортання "тилових боєздатних сил". І третій - "жорсткий" сценарій передбачає участь західних військових у боях на лінії фронту.
Водночас високопоставлений дипломат однієї з країн центральної Європи в розмові з виданням зазначив, що насправді такі країни, як Польща, Литва, Латвія та Естонія, не готові брати пряму участь у військовому конфлікті.
"З якими солдатами і якою зброєю? Жодна зі згаданих вами країн не буде посилати війська в Україну, поки там триває війна", - стверджує він.
Як відреагували на заяву Макрона
Президент Польщі Анджей Дуда сказав, що "найгостріша дискусія розгорнулася навколо питання про відправлення військ в Україну, але тут не було досягнуто жодної згоди".
Німецький канцлер Олаф Шольц відкинув такий сценарій, у Білому домі також сказали, що не розглядають можливість відправки військових в Україну.
Проте деякі країни НАТО можуть допустити розгортання сухопутних військ для захисту України.
А в Кремлі одразу ж назвали неминучим прямий конфлікт між Росією і НАТО, якщо альянс відправить військових в Україну.