28 лютого керівнику Служби безпеки України Василю Малюку виповнився 41 рік. СБУ під його керівництвом організувала унікальні спецоперації не лише на лінії фронту, а й на морі, у повітрі та в тилу країни-агресора РФ.
Про головні здобутки керівника української спецслужби, про те, чим він запам'ятався українцям і чому його бояться р*шисти, OBOZ.UA розповіли власні джерела.
Василь Малюк офіційно очолив СБУ трохи більше року тому, 7 лютого 2023-го. До цього він понад півроку (з 18 липня 2022-го) виконував обов'язки керівника Служби.
Від цього моменту СБУ взялася проводити сміливі операції для ослаблення противника. Цілями ставали військові об'єкти в тимчасово окупованому Криму та в глибині Росії, логістичні шляхи, що використовуються росіянами для поставок армії, підприємства, які забезпечують ВПК і т.д.
Малюк наголошував, що ці цілі законні. "А Кримський міст – приречений, це незаконна побудова на території України. Тому йому тут не місце", – заявляв раніше він.
Керівник Служби безпеки не часто розкриває подробиці "бавовни", яку приписують його відомству. Проте вже підтверджено, що СБУ двічі уразила Кримський міст, а за допомогою власних розробок морських дронів, зокрема Sea Baby та "Мамай", атакувала 11 російських кораблів. На думку експертів, після цього розташування сил у Чорному морі змінилося на користь України.
В одному з недавніх виступів Малюк підтвердив, що спецслужба причетна до "бавовни" на кількох нафтопереробних заводах по всій території Росії. "НП" знизили експорт російської нафти на третину.
Згідно з офіційними даними, спецпризначенці ЦСО "А" СБУ, які борються з ворогом безпосередньо на фронті, відмінусували військової техніки противника на понад мільярд доларів. Лише за минулий рік вони уразили (зокрема безпілотниками) 516 танків і понад 1 тисячу БМП росіян.
Крім того, спецслужба протидіє російському впливу усередині країни. З початку великої війни СБУ повідомила про підозри понад 2 тисячам зрадників і майже 5 тисячам колаборантів, посібників агресора та навідників. 32 підозри оголошено священнослужителям УПЦ МП за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, співпрацю з ворогом, виправдання агресії Росії тощо.
Відомство викрило 47 агентурних мереж ворога й 629 організованих злочинних угруповань, які могли дестабілізувати ситуацію в країні.
За даними джерел нашого видання, СБУ причетна і до ліквідації багатьох воєнних злочинців. Під керівництвом Малюка вдалося відправити на концерт Кобзона колишнього нардепа Іллю Киву, російського "воєнкора" Владлена Татарського, так званого генпрокурора "ЛНР" Сергія Горенка та інших. Також – підірвати Захара Прилєпіна, так званого керівника "МВС ЛНР" Ігоря Корнета, підстрелити Олега Царьова. Список цілей СБУ вимірюється десятками.
"Смерть – це єдина перспектива, яку ми можемо гарантувати окупантам на нашій землі!" – обіцяв Малюк під час свого призначення.
Також він запевняв, що "бавовна палала, палає і буде палати". На 2024 рік у СБУ також заплановано операції, які боляче вдарять по ворогу.
"Ми не можемо розголошувати наші плани. Вони повинні залишатися шоком для ворога. Готуємо сюрпризи", – прогнозував керівник Служби безпеки України.
Як писав OBOZ.UA:
– Раніше Василь Малюк повідомляв, що Україна працює над тим, щоб вибити з української акваторії Чорного моря усі російські ракетоносії.
– У січні 2024 року президент Володимир Зеленський підвищив Малюка у званні. Він став генерал-лейтенантом.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!