Військову підготовку мусітимуть пройти усі – Веніславський розповів деталі
Військову підготовку мусітимуть пройти усі – Веніславський розповів деталі

Військову підготовку мусітимуть пройти усі – Веніславський розповів деталі

Військову підготовку мусітимуть пройти усі – Веніславський розповів деталі

Вона триватиме до п’яти місяців і чоловіки самі зможуть обрати час її проходження.

Військова кафедра буде зараховуватися у базову військову підготовку, а усі інші чоловіки мусітимуть проходити базову військову підготовки для у віці від 18 до 25 років, оскільки строкову військову службу буде скасовано, заявив в інтерв’ю «РБК-Україна»  член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.

«Є багато складових цієї базової військової підготовки. По-перше, її можна буде пройти у вишах. Якщо людина навчається у ВНЗ, то вона протягом 4-5 років навчання зможе самостійно обрати, коли пройти цю базову військову підготовку. Вона триватиме протягом п'яти місяців у мирний час і протягом трьох місяців у військовий час»,- уточнив він, зазначивши, що ця норма буде однією із обов’язкових в законопроєкті про мобілізацію

Також було погоджено, що всі державні службовці, всі працівники органів поліції, прокурори, і можливо судді, також мусітимуть пройти базову військову підготовку.

«Тобто ми йдемо до того, що все населення, за наявності такого сусіда як Росія, має бути готовим до захисту Батьківщини», - додав Веніславський.

Що стосується  громадян, які не навчаються у вищих навчальних закладах чи не здобувають послідовну освіту – для них буде базова військова служба, яка також буде тривати такий же термін.

«Деталі ще будемо виписувати, тому що, наприклад, йшла дискусія – "до п'яти місяців" – це п'ять місяців обов'язково, чи це може бути один місяць. Була моя пропозиція, щоби прописати базову військову підготовку терміном від 150 до 160 днів. Концептуально було ухвалено, що громадяни віком 18-25 років зобов'язані будуть або пройти базову військову службу, або базову військову підготовку. Якщо вони не пройшли – то по досягненню 25 років вони можуть бути призвані на навчальні військові збори і отримати статус військовозобов'язаного», - уточнив він.

Нагадаємо, ВРУ ухвалила законопроєкт про мобілізацію у першому читанні 7 лютого. Але коли відбудеться друге — точно невідомо, адже в документ внесли 4195 правок. Депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк зробив припущення, що ВРУ почне його розгляд 6 березня, якщо все «просуватиметься добре».

Попри велику кількість поправок до законопроєкту про мобілізацію, Федір Веніславський впевнений, що у Верховної Ради є всі шанси ухвалити документ у другому читанні вже до кінця березня. Він пояснив, чому так думає.

Джерело матеріала
loader
loader