Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради
Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради

Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради

35,5% американців прокидаються посеред ночі 3 чи більше ночей на тиждень. В Україні відповідне дослідження не проводилося, однак, зважаючи на нашу сувору реальність, можна припустити, що цей відсоток буде набагато вищим.

У світі, який мчить у такому ритмі, що 24 години завжди мало, цей час надто цінний. Тож, чому ми прокидаємося вночі, як швидко заснути знову і як позбутися проблеми, якщо вона почала надокучати, з’ясуємо далі.

Причини нічних пробуджень

Причини можуть бути найрізноманітнішими: від банальних до взагалі диковинних. Наприклад, езотерики вважають, що люди прокидаються через активність відьом і темних сил. А от експерти зі сну пояснюють, що пробудження у період від 03:00 до 04:00 – типове явище, адже тіло вже починає готуватися до ранку.

Інші причини нічних пробуджень – це, зокрема:

– стреси, депресії, тривожні розлади;

– кава, чай, алкоголь та деякі ліки перед сном;

– старіння – з віком якість сну погіршується, людина стає чутливішою до таких подразників, як шум і світло.

"Найпростішою" причиною прокидання вночі є незручне спальне місце, зокрема, матрац – розв'язати проблему в такому разі досить легко.  

Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради

Вибір спального місця для якісного сну

Некомфортний матрац – це коли довго крутишся і все не заснеш, коли "там давить, там щось коле, там спина заніміла". За таких умов ти вже звечора уявляєш, як вранці прокинешся з болем у попереку та шиї. 

Щоб позбутися проблеми, важливо правильно і зважено підійти до вибору спального місця, насамперед матраца. Для цього треба врахувати свої особливості, наприклад, проблеми з хребтом, бентежність сну і т.д. 

Зокрема, зверніть увагу, що: 

– для людей з різною вагою потрібні матраци різної жорсткості;

– дітям, підліткам та дорослим – різні типи матраців;

– якщо є проблеми з хребтом, оберіть модель, яка підтримуватиме його;

– і головне – якщо зробите правильний вибір, зможете спати без пробуджень.

У цьому допоможуть консультанти магазинів "Венето", які пропонують широкий асортимент матраців. Бренд з’явився на українському ринку 1993 року і до сьогодні є його незмінним лідером. 

Високоякісні ортопедичні матраци і товари для сну "Венето" рекомендовані Асоціацією ортопедів і травматологів України. Зокрема, технологічна та перевірена часом серія матраців Dynamic, що не має аналогів в Україні, оснащена французькою мультизональною системою підтримки хребта Orthopedic Flex. Це означає, що всі частини тіла будуть оточені різними рівнями підтримки і зможуть максимально розслабитися. Різні зони жорсткості матраца підлаштуються під ваші контури, рівномірно розподілять вагу та покращать кровообіг.

Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради

А якщо ви – пара з різницею у вазі понад 30 кг, придивіться до матраца "Інь-Янь", що пропонує чотири можливих трансформації. Частина матраца має м’якшу поверхню, інша – жорсткішу. 

Цікаво, що "Венето" створили його на основі статистики, яка стверджує: 12% сімейних пар сплять окремо через різні вподобання щодо жорсткості матраца. Тож, окрім своїх корисних властивостей, матраци Інь-Янь ще й зберігають шлюби.

Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради

А от якщо ви любите, щоб ліжко було, як м’якенькі обійми, де одразу забуваєш про всі турботи світу, придивіться до моделі "Люкс Мульти софт". Система CloudSoft у його основі дасть відчуття м'якості та комфорту, та водночас оптимально підтримуватиме хребет у будь-якій позі. Завдяки анатомічній піні з ефектом пам’яті Memory Flex матрац підлаштується під контури тіла та зменшить біль у спині.

Чому я прокидаюсь вночі і як знову заснути: дієві поради

Також ця модель здивує ефектом літо-зима – взимку зігріватиме, а влітку – даруватиме прохолоду. Дворівневий блок для ідеального балансу додасть підвищеного комфорту, а завдяки ручному оздобленню цей матрац має вишуканий і довершений вигляд.

Як знову заснути, якщо прокинувся

Якщо ви прокинулися посеред ночі і знову заснули – це нормальна ситуація, яка не становить жодної загрози. А от якщо вже минуло хвилин 15, вже й овечок порахували, і слоників, а сон все не йде, скористайтеся порадами:

– уникайте походу до туалету;

– припиніть вмикати телефон і дивитися на годинник;

– залиште домашніх улюбленців в іншій кімнаті;

– спробуйте скористатися "військовим" методом засинання: зосереджуйте увагу на кожній частині тіла від маківки аж до п’ят і поступово їх розслабляйте, зосередьтеся на диханні. З кожним вдихом зосередьтеся на тому, щоб ваше тіло відчуло важкість;

– якщо ситуація з пробудженнями починає повторюватися, уникайте вживання алкоголю перед сном та провітрюйте кімнату.

Якщо через недосипання з’являється нервова збудливість, занепад сил, млявість протягом дня, а також дратівливість і нервозність, необхідно звернутися до фахівця. Лікування безсоння може охоплюватиме зміну способу життя, коригування часу сну і неспання, або терапію.

Як повідомляв OBOZ.UA, зберегти здоровий сон в умовах війни, попрощатися з безсонням і повернути бажання жити повноцінно можна, дотримуючись кількох порад. Нестача сну загрожує організму цілою низкою небезпечних наслідків: від втрати уважності до зниження імунітету. 

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader