Алергія на воду: чому після вмивання може з’явитися висип і як із цим боротися
Алергія на воду: чому після вмивання може з’явитися висип і як із цим боротися

Алергія на воду: чому після вмивання може з’явитися висип і як із цим боротися

Лікар-алерголог, кандидат медичних наук, член Європейської академії алергології, співзасновник і генеральний директор клініки алергології, співзасновниця та генеральна директорка клініки імунології та алергології Анастасія Левченко в коментарі Фактам ICTV розповіла про таку болючу реакцію організму, як алергія на воду.

Алергія на воду: чому після вмивання може з’явитися висип і як із цим боротися - Фото 1

Статистика

Експертка пояснила, що алергічна реакція, яка виникає після контакту з водою, називається аквагенною кропив’янкою. За статистикою, 25% людей переживають хоча б один випадок звичайної кропив’янки в житті.

Зараз дивляться

За словами Анастасії Левченко, у більшості випадків аквагенна кропив’янка є предикатором інших захворювань і механізми її розвитку зовсім не алергічні. Наприклад, її можуть спричиняти інфекції або різні аутоімунні захворювання.

Симптоми

Симптоми аквагенної кропив’янки можуть проявитися через 20-30 хвилин після контакту з водою та зникнути через 2-3 години. Як правило, це висип розміром від 1 до 3 мм на шиї, верхній частині тулуба або руках. Причому подразником може бути не тільки вода з крана, а й вода в басейні, дощ і сніг.

Річ у тім, що вода або хімічні речовини, які в ній містяться, подразнюють опасисті клітини, які виділяють гістамін – причину висипу та інших подразнень шкіри.

Хлор шкідник і помічник

Найбільш алергенний компонент, який можна знайти у складі води із системи центрального водопостачання, це хлор. Нині хлорування води – це надійний спосіб її дезінфекції. Щоправда, для алергіків це може становити проблему.

– В Україні вода проходить санітарний контроль і є цілком безпечною для використання. Але пити її не варто, бо до її складу додають речовини, які дають змогу воді пройти бактеріологічний контроль, – пояснила експертка.

Однак, за її словами, це створює проблеми не лише алергікам, а й людям із чутливою шкірою, оскільки ці речовини можуть спричинити сухість і подразнення.

У цьому разі алерголог рекомендує використовувати фільтри для очищення та пом’якшення води. Це добре вплине не лише на вашу шкіру, а й на волосся.

Море не винне

Як зазначила фахівчиня, морська вода не є алергеном, але, як і у випадку з водою з крана, вона може містити різні речовини, що спричиняють алергічні реакції.

Насправді, під час літнього відпочинку може спрацювати кілька чинників. Наприклад, шкіра може бути пошкоджена ультрафіолетом, а солона вода додатково подразнюватиме сонячні опіки. Але це аж ніяк не алергія на морську воду, як вважають дехто.

Допоможе фахівець

Чи є у вас справжня алергія на воду може визначити лише професійний алерголог. Для початку лікар проведе звичайний тест на воду. Після цього він поспостерігає, чи проявляться алергічні реакції.

Якщо під час досліджень з’ясується, що в пацієнта справжня алергія на воду, для її лікування існують затверджені протоколи з використанням антигістамінних препаратів.

Джерело матеріала
loader