Франція закликала союзників України 7 березня провести відеодзвінок, щоб обговорити конкретні пропозиції задля посилення підтримки Києва. Запрошення отримали генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель, а також міністри закордонних справ і міністри оборони низки держав.
У відеоконференції візьме участь очільник українського МЗС Дмитро Кулеба. Про це заявило агентство Reuters із посиланням на джерела в дипломатичних колах.
Мета дзвінка – демонстрація "єдиного фронту" та висування конкретних пропозицій для України. Зокрема, обговорюватимуться шляхи прискорення постачання артилерійських боєприпасів та їх виробництва; організація системи, яка дозволила б партнерам передати ЗСУ ракети середньої та далекої дії.
У запрошенні йдеться, що, "не стаючи самі учасниками конфлікту", сторони вивчать можливість надання підтримки через кіберзахист, розмінування, забезпечення безпеки кордону з Білоруссю, координацію виробництва, обслуговування обладнання в Україні.
Ще одна запланована тема – це підтримка держав, яким безпосередньо загрожує Росія, зокрема, сусідньої з Україною Молдови.
У Reuters зазначили, що президент Франції Еммануель Макрон після проведеної в Парижі 26 лютого зустрічі країн-партнерів "зіштовхнувся з негативною реакцією" з боку багатьох політиків. Дискусії викликало обговорення ідеї відправлення військ до України.
У Парижі планувалося провести після цього конференцію за участю міністрів і високопоставлених дипломатів приблизно з 28 країн, але її відклали до відеодзвінка.
"Наступні дебати лише частково відображають реальність дискусії в Парижі й не повинні затьмарювати нашу колективну рішучість підтримати Україну", – сказано в запрошенні, яке потрапило в розпорядження журналістів.
У Reuters додали, що 7 березня президентка Молдови Майя Санду відвідає Париж для окремих переговорів із Макроном.
Як раніше писав OBOZ.UA:
– Макрон після зустрічі з представниками 28 країн повідомляв: жодна держава ЄС поки що не планує відправляти в Україну власний військовий контингент, проте "не виключено, що в майбутньому ця позиція може змінитися".
– 5 березня Макрон приїхав до Чехії і провів переговори з президентом країни. Петр Павел заявив, що введення військ на територію України для "небойової взаємодії" було б цілком законним.
– ЗМІ наголошують, що консенсусу щодо цієї ініціативи держави-партнери не досягли. Макрон пояснив, що лише допустив таку можливість. "Це не означає, що ми розглядаємо відправку французьких військ до України найближчим часом... Ми відкриваємо дебати й думаємо про все, що можна зробити для підтримки України, особливо на українській території", – заявив президент.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!