Європа не має обмежувати свої можливості для підтримки України, яка бореться проти агресії РФ.
Таку думку під час пресконференції з президентом Франції Емманюелем Макроном висловив президент Чехії Петр Павел, пише .
Зокрема, він закликав до розширення форм допомоги, включаючи можливу присутність іноземних військ в Україні. Петр Павел зауважив, що йдеться не про відправку бойових підрозділів, а про форми допомоги і “небойову участь”.
– Я за те, щоб шукати нові шляхи, включаючи продовження дискусії про можливу присутність в Україні. Давайте не обмежувати себе там, де ми не повинні, – сказав президент Чехії.
Він додав, що Європа повинна відігравати більшу роль у стримуванні Росії. Крім того, на думку Петра Павла, немає різниці, чи будуть українські солдати, наприклад, проходити підготовку із західними інструкторами за кордоном або безпосередньо в Україні.
– Україна, хоча й зазнала нападу, все ще залишається суверенною країною, – сказав він, нагадавши, що можлива навчальна місія не є порушенням будь-яких міжнародних правил.
На останок Павел додав, що країни самі вирішують, яку форму допомоги обрати.
Відправка західних військ в Україну
27 лютого на саміті лідерів Європи в Парижі порушували тему . Зокрема Макрон заявив, що цього не можна виключати. Це спровокувало негативну реакцію з боку низки країни.
Зокрема . Зі свого боку голова словацького уряду Роберт Фіцо зазначив, що не може уявити, щоб на території України перебували солдати країн-членів НАТО.
Канцлер Німеччини зазначив, що наземних військ країн ЄС чи НАТО, зокрема й Німеччини, не буде на території України.
Генсек НАТО , що не планується відправлення військ блоку до України.
Також прессекретарка Ради нацбезпеки США Едрієн Вотсон заявила, що Джо
Зі свого боку прем’єр-міністр Естонії Кая Калас зазначила, що не можна виключати жодних способів надання допомоги Україні, оскільки російські війська в жодному разі не повинні перемогти.