Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський повідомив журналістам після двосторонньої зустрічі з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.
«Інавгураційний саміт, на якому буде одним із пунктів саме питання food security, продовольчої безпеки. Вона дуже сильно пов’язана з вільним судноплавством», - сказав він.
Зеленський запевнив, що Україна та міжнародні партнери дуже зацікавлені у тому, щоб продовжував працювати зерновий коридор, «який забезпечує експортом продукції інші держави, а також забезпечує стабільною економікою нашого фермера, і наш бюджет».
«Таке рішення (щодо вільного судноплавства у Чорному морі - ред.) може бути на засіданні саміту», - наголосив глава Української держави.
Президент України зазначив, що «всім важливо знати, що є не лише порти Великої Одеси».
Водночас він додав, що Україна та партнери зацікавлені у тому, щоб працював Дунайський коридор і розширювався обсяг судноплавства.
«А також ми розраховуємо, що до Миколаєва прийде також це. Дуже хочемо, щоб Миколаїв економічно розростався і почав жити. Ми розраховуємо, що порт Миколаєва відновить свою діяльність, що надасть тисячі робочих місць», - відзначив Зеленський.
Як повідомлялося, у пункті 2 Формули миру Володимира Зеленського «Продовольча безпека» зазначається, що питання продовольчої безпеки має бути позбавлене збройної складової (deweaponized).
Зокрема, необхідно забезпечити вільне, повне та безпечне судноплавство в Чорному та Азовському морях, відновити суверенний контроль України над українськими портами, створити нові порти й розширити асортимент українських товарів, що транспортуються морем.
Як повідомляв Укрінформ, запрошення на перший Глобальний саміт миру, який незабаром відбудеться у Швейцарії, отримають від України понад 160 держав.
Фото: ОП