В Україні планують скоротити щонайменше 5 міністерств із 19 наявних. Насамперед ідеться про об'єднання "соціальних" міністерств,
Про це NV розповіли джерела в Офісі президента (ОП), а також у парламентській фракції партії Слуга народу (СН). "Питання є і до деяких міністрів, і до віцепрем'єрів, наприклад, до Ірини Верещук, – її міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій планують розформувати, – пояснив співрозмовник редакції з ОП. –Те саме стосується і розформування міністерства молоді та спорту".
Тривають дискусії про те, щоб прибрати міністерство культури та інформполітики, яке поки що не має свого керівника, і розподілити його функції між іншими відомствами. "Можливо, ці функції передадуть під прем'єра, але щодо культури остаточного рішення ще немає", – розповів співрозмовник редакції серед представників фракції СН.
Можуть ліквідувати й міністерство агрополітики, об'єднавши його з Мінекономіки, – тим паче, що подібний "гібрид" колись уже існував. "Фактично, ми плануємо повернутися до тієї стратегії щодо об'єднання міністерств, яка вже була у 2019 році", – зазначив співрозмовник NV в оточенні президента.
Водночас джерело редакції в уряді повідомило, що 40% документації, яка зараз є щодо євроінтеграційних процесів, стосується аграрної теми. Це складні процеси, які Мінекономіки "не потягне". З огляду на це Шмигаль зараз не має наміру скорочувати Мінагро. Також на Банковій і на Грушевського була ідея скоротити міністерство ветеранів і передати його функції Мінсоцполітики. Бо останнє і так частково займається проблематикою ветеранів, а решту відповідних функцій можна було б віддати Міністерству охорони здоров’я.
Однак, як розповіло джерело у фракції СН, від цієї новації поки що відмовилися, і нинішнього в. о. керівника Мінветеранів Олександра Порхуна планують призначити міністром.
Реформа Кабміну: що обіцяли Шмигаль та Зеленський
Говорячи про майбутню реформу уряду в ході пресконференції 4 березня, Денис Шмигаль наголошував: "Міністерства повинні мати невелику кількість дуже хороших фахівців, які формуватимуть державну політику. А Центр уряду надаватиме юридичну підтримку у кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері".
Він же і зазначив, що скорочення торкнеться "третини міністерств", проте не уточнив, яку кількість держслужбовців буде звільнено. Загалом, за словами Шмигаля, усі зміни плануються у рамках проведення комплексної реформи уряду.
Її метою, як пояснював раніше президент Володимир Зеленський, є економія державних коштів. Рішення прийматимуться вже навесні – залежно від ситуації із надходженням допомоги від міжнародних партнерів. "Якщо дефіцит продовжуватиметься, ми робитимемо все, щоб інфраструктура управління нашої держави – і це не тільки про Кабмін – змінювалася. Зменшення кількості міністерств, зменшення кількості міністрів... Показником буде те, що ми матимемо навесні", – сказав Зеленський.
За різними підрахунками, у 2024 році лише на фінансування армії Україні не вистачатиме від 400 до 700 млрд грн. Цю "дірку" неможливо покрити макрофінансовою допомогою з-за кордону, т.к. її не можна витрачати на військові потреби. У зв'язку з цим Міністерство фінансів у рамках виконання вимог МВФ вже розробило пропозиції, як збільшити наповнення бюджету приблизно на 40 млрд грн. Однак цієї суми недостатньо, тому країні потрібно шукати інші способи подолати дефіцит військового бюджету.
Як повідомляв OBOZ.UA, також з 1 січня в Україні запрацювала нова система оплата праці держслужбовців, а вакансій поменшало майже на 20 тис. Скорочення торкнулося саме порожніх вакансій, які роками "висять" у держорганах, але посади та оклади працюючих чиновників від цього суттєво змінилися.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!