Фітофтороз – одне з найпоширеніших захворювань томатів, яке може призвести до значної втрати врожаю. Щоб захистити рослини від цієї недуги, важливо вживати профілактичних заходів та правильно їх підживлювати.
Існує чимало методів підживлення помідорів та боротьби з фітофторою. Однак не всі вони приносять бажаний результат, тому видання Добрі Новини поділилося методом, який дозволить вам забути про цей грибковий недуг.
Напевно, якщо ви вирощували томати, то стикалися з тим, що на листках з’являлися бурі плями з білим або сірим нальотом. Це означає, що фітофтора уразила вашу рослину і зовсім скоро ви можете втратити свій врожай.
Найпоширеніша причина появи цього захворювання – це нестача поживних речовин. Якщо ґрунт не достатньо підживлений, рослина не отримує достатньо мікроелементів для того, щоб імунітет був в змозі боротися з інфекціями.
Звісно, є способи боротьби з фітофторозом, коли він вже з’явився, але краще вжити заходів, щоб запобігти появі цієї неприємної хвороби.
Зола
Для того, щоб покращити стан рослини, зміцнити її імунітет та стійкість до хвороб можна використати золу. Для того, щоб вона спрацювала якнайкраще, варто через тиждень після посадки помідорів посипати нею міжряддя.
Коли плоди почнуть зав’язуватись потрібно проробити цю процедуру ще раз. В такому разі ваш врожай буде захищений від появи фітофтори й інших хвороб.
Схема посадки помідорів
Ще одною поширеною причиною фітофторозу є неправильна схема посадки помідорів. Якщо кущі розташовані занадто близько один до одного, то грибку набагато простіше поширюватися. Тому перед посадкою культури варто детально дослідити усі її особливості та дотримуватися порад експертів.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, як виростити моркву солодкою і рівною.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.