38-річному львів’янину видалили велику кісту печінки і лише лабораторне дослідження виявило, що вона нафарширована гельмінтами.
Скаржився на біль у правому підребер’ї
У Львові зафіксований перший в нинішньому році випадок ехінококозу – рідкісного паразитарного захворювання. Потрапивши в організм людини гельмінти, які відносяться до стрічкових черв’яків, вражають печінку, легені і інші органи.
Львів’янин звернувся до лікаря зі скаргами на дискомфорт та біль у правому підребер’ї, пожовтіння шкірних покривів і склер, загальну слабкість.
Хворого госпіталізували до хірургічного відділення однієї з лікарень області.
Результати УЗД вказали на наявність великої кісти у правій частині печінки. Це підстава для невідкладного оперативного втручання.
Коли після операції тканину органу скерували на лабораторне дослідження, висновок ошелешив лікарів – ехінококоз печінки.
Що таке ехінококоз
Ехінококоз – паразитарне захворювання людей та тварин, яке спричиняють стрічкові черв’яки.
Це тяжкий хронічний гельмінтоз, при якому у печінці, легенях та інших органах утворюються кісти.
Паразит передається людині від заражених тварин, найчастіше переносниками ехінокока є собаки, а зараження відбувається внаслідок недотримання правил особистої гігієни.
Заразитися можна, споживаючи немиті овочі і ягоди, а також воду, що забруднену виділеннями тварин, які містять яйця гельмінта.
Львівський обласний Центр контролю і профілактики хвороб наголошує, що перші прояви захворювання можуть з’явитися через 2-4 місяці, але інколи – через 5-15 років після моменту зараження.
І весь цей час гельмінти розмножуються в організмі, захоплюючи все нові і нові його органи.
Симптоми і лікування
Ознакою ехінококозу є біль у правому підребер’ї, збільшення розмірів живота, жовтяниця, а при легеневій локалізації – біль у грудній клітині, кашель, нерідко із кров’ю, та лихоманка.
Єдиним радикальним методом лікування ехінококозу є хірургічний, під час якого з печінки або легені видаляється паразитарна кіста. Іноді підлягають видаленню цілі долі ураженої печінки або легень.
У подальшому уражені тканини відновлюються.
Джерело: Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб