Фарс в умовах політичних репресій: реакція світу на підсумки виборів у Росії
Фарс в умовах політичних репресій: реакція світу на підсумки виборів у Росії

Фарс в умовах політичних репресій: реакція світу на підсумки виборів у Росії

Російський диктатор Володимир Путін здобув перемогу на президентських виборах, як показали результати державних екзитполів.

За результатами екзитполу ВЦВГД, Путін набрав 87% голосів. Три його опоненти отримали менш як 5%, а частка недійсних бюлетенів становила 1,2%. Якщо офіційно ЦВК підтвердить голоси за Путіна, то ця цифра стане його рекордом. Найвищий результат був у Путіна у 2018 році – 76,69%.

Факти ICTV зібрали реакцію світових політиків на так звані вибори президента РФ.

Зараз дивляться

Майже чверть століття при владі

31 грудня 1999 року президент Борис Єльцин подав у відставку зі своєї посади. Виконувачем обов’язків президента Російської Федерації став Володимир Путін, а з 26 березня 2000 року його офіційно обрали на цю посаду.

Таким чином Путін править вже 24-й рік. Хоча на один термін – з 2008-го до 2012 року – він очолював уряд при третьому президенті Дмитрі Медведєву. А на наступних виборах Путін знову став президентом.

Найдовше при владі перебував диктатор Йосип Сталін – 29 років – з 1924-го до 1953 року. Леонід Брежнєв керував 18 років.

Імітація чергових виборів – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський назвав російські вибори президента черговою імітацією волевиявлення народу РФ.

За словами Зеленського, усі у світі розуміють, що Путін, як це вже було в історії, просто захворів на владу і робить усе, щоб правити довічно. І немає такого зла, яке він не скоїть, щоб подовжити свою владу. І ніхто у світі не застрахований від цього.

– Він (Путін — Ред.) боїться найбільше тільки одного – справедливості. Ніякої легітимності у цієї імітації виборів немає і бути не може. Цей діяч має закінчити на лаві підсудних у Гаазі – саме це ми маємо забезпечити. Усі у світі, хто цінує життя й порядність, — сказав президент Зеленський.

Реакція Білого дому

Речник Ради нацбезпеки Білого дому в неділю ввечері різко заявив, що в Росії немає вільних чи чесних виборів, з огляду на те, що Путін ув’язнив політичних опонентів і не дозволив іншим кандидатам балотуватися проти нього, повідомляє Reuters.

Шарль Мішель “привітав” Путіна

Голова Європейської Ради Шарль Мішель ще 15 березня “привітав” Володимира Путіна з переконливою перемогою на виборах.

За словами європейського політика, президентські вибори в Росії – це вибори без опозиції, без свободи та без вибору.

Реакція Латвії

Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш заявив, що так звані вибори в Росії позбавлені будь-якої демократичної легітимності і втратили своє призначення.

– Особа, відповідальна за найкривавішу війну в Європі з часів Другої світової війни, продовжує своє правління на посаді президента Росії, – зауважив Каріньш.

Трагіфарс, а не вибори – міністр Литви

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс назвав вибори в Росії – імітацією.

– Закон не може виникнути з несправедливості, а легітимність, яку поважають у міжнародному просторі, не може виникнути з примусу, пригноблення і підробки. Тому ми не вважаємо і не називаємо цю фальсифіковану і змодельовану процедуру – виборами, тому що вона, на жаль, більше схожа на трагіфарс, – наголосив Ландсбергіс.

Реакція МЗС Німеччини

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що псевдовибори в Росії не є вільними, не є чесними, та й результат нікого не здивує.

– Правління Путіна є авторитарним, він спирається на цензуру, репресії та насильство. “Вибори” на окупованих територіях України є недійсними, та є ще одним порушенням міжнародного права, — наголосили в міністерстві.

Недемократичні вибори – реакція Чехії

МЗС Чехії заявило, що вибори в Росії не відбулися прозоро і демократично. А ще вони проходили під час загарбницької війни проти України. Російське суспільство, незалежні ЗМІ повсякчас зазнають утисків та переслідування.

Крім того, деяких кандидатів у президенти, особливо тих, хто проти війни України, відсторонили від балотування. Росіяни не мали доступу до незалежної інформації, а також не мали можливості обирати кандидатів-опозиціонерів. У РФ вчергове не допустили місію спостерігачів ОБСЄ.

МЗС Чехії наголосило, що Росія організувала “голосування” на тимчасово окупованих територіях України.

Чеська Республіка не визнає проведення цього нелегітимного виборчого фарсу в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та частині Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Окупація зазначених територій є порушенням незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України відповідно до Статуту ООН та принципів міжнародного права, йдеться у заяві МЗС.

Реакція міністра МЗС Британії

За словами міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона, на окупованих територіях України незаконно провели так звані вибори президента РФ, де виборці не мали вибору і не було незалежного моніторингу ОБСЄ.

За його словами, вільні та чесні вибори так не виглядають.

Путін викрав вибори у РФ – міністр оборони Британії

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що Путін вкрав чергові вибори в своїй країні, але Україну він не вкраде.

За його словами, Велика Британія працюватиме із союзниками, щоб зупинити цього злодія, шляхом збільшення колективної підтримки України.

– Як показує історія, ми повинні зупинити диктаторів і автократів, інакше вони продовжать красти ще більше, – наголосив Грант Шаппс.

Президентські вибори у РФ незаконні – МЗС Польщі

У польському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що так звані президентські вибори в Росії відбувалися в умовах найжорстокіших репресій проти населення, і про якийсь демократичний вибір навіть не йдеться.

Крім того, так звані вибори провели і на тимчасово окупованих територіях України: в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також на території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Голосування також проводили в молдовському Придністров’ї та регіонах Цхінвал/Південна Осетія й Абхазія, що належать Грузії. Таким чином організовані “вибори” не можна вважати законними, вільними та чесними.

МЗС Польщі також зазначає, що з початком війни в Україні російська влада посилила репресії проти опозиції, звичайних громадян, які критикують владу, незалежних ЗМІ.

Військова цензура, політично вмотивовані кримінальні справи та недопуск до участі у виборах кандидатів, які висловлюють антивоєнні погляди, означає, що ці “вибори” не можуть вважатися ані вільними, ані чесними, йдеться в заяві МЗС Польщі.

Теги за темою
Росія Володимир Путін
Джерело матеріала
loader