Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України, передає Укрінформ.
Понад 100 викладачів медвишів пройшли курси з домедичної допомоги від американських кардіологів/Фото: moz.gov.ua
«У Києві триває навчання від Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association) із домедичної допомоги та розширених реанімаційних заходів. Участь у них візьмуть 102 викладачі вищих навчальних закладів, які також є лікарями, що практикують», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що загалом учасники прослухали три курси: базова підтримка життєдіяльності (BLS); розширена серцево-судинна підтримка (ACLS); розширена педіатрична підтримка життєдіяльності (PALS).
Навчання відбувалося у два етапи: теоретична частина в режимі онлайн упродовж 10 днів та відпрацювання практичних навичок.
У МОЗ зауважили, що практичний блок наразі триває у Національному університеті охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика під керівництвом інструкторів American Heart Association, які прибули зі Сполучених Штатів Америки.
Після проходження навчання та інструкторських курсів, викладачі зможуть стати сертифікованими інструкторами Американської кардіологічної асоціації.
У Міністерства охорони здоров'я підкреслили, що такі навчання дозволяють збільшити кількість міжнародних сертифікованих інструкторів у навчальних закладах, а також – уніфікувати інформацію, яку викладачі подають студентам, відповідно до міжнародних стандартів.
Курси відбулися за підтримки благодійної неурядової організації «MedGlobal».
Як повідомляв Укрінформ, понад 100 кращих медичних працівників Канади і США за останні 7 років в рамках міжнародних місій провели низку практичних навчань для українських лікарів, зокрема, у напрямку реконструктивної хірургії.
Фото: moz.gov.ua