Віцепрезидент Єврокомісії попередила про загрозу дипфейків на тлі виборів у ЄС
Віцепрезидент Єврокомісії попередила про загрозу дипфейків на тлі виборів у ЄС

Віцепрезидент Єврокомісії попередила про загрозу дипфейків на тлі виборів у ЄС

В ЄС оприлюднили рекомендації щодо того, як великі технологічні платформи повинні захищати вибори від онлайн-ризиків.
Під час виборів у кількох країнах ЄС фіксувалися дипфейки, викликаючи занепокоєння щодо загрози від штучного інтелекту та потенційного втручання у виборчий процес. Про це заявила віцепрезидент Єврокомісії Вера Юрова, повідомляє Bloomberg.

“Створення дипфейку за допомогою штучного інтелекту займає 30 хвилин. Ми бачили це на кількох виборах у країнах-членах ЄС. У нас немає даних, аби оцінити, чи вплинуло це радикально на результати голосування. Але якщо це буде використовуватися масово, ми можемо забути про вільні та чесні вибори", - зазначила вона.

У вівторок, 26 березня, Єврокомісія оприлюднила рекомендації щодо того, як великі технологічні платформи, які підпадають під правила ЄС щодо цифрового контенту, повинні захищати вибори від онлайн-ризиків.

"Ми підштовхуємо цифрових гравців, платформи, на яких можуть з'являтися дипфейки, до того, щоб вони або позначали їх, або видаляли. Чим ближче до дня виборів, тим більше ми виступаємо за те, щоб вони видалялися", - сказала Юрова.

Віцепрезидент Єврокомісії, яка перебувала в США, щоб обговорити з представниками адміністрації президента Джо Байдена ризики, пов'язані з втручанням у вибори, сказала, що звернулася до всіх європейських політичних партій, а через них і до національних політичних партій країн ЄС, із проханням утриматися від використання штучного інтелекту або дипфейків у передвиборчих матеріалах. 

Рекомендації Єврокомісії з'явилися дещо більше ніж за два місяці до виборів до Європарламенту. Вони включають інформаційні платформи для оцінки ризиків, пов'язаних із виборами, створення груп модерації контенту, поширення офіційної інформації та чітке маркування політичної реклами.

Відповідно до прийнятого в ЄС Закону про цифрові послуги, визначені платформи з понад 45 мільйонами активних користувачів, серед яких Facebook, Instagram, TikTok і Google Search, зобов'язані зменшити ризики, пов'язані з виборами. Невиконання цих зобов'язань може призвести до штрафів у розмірі до 6% від їхнього річного доходу.

ЄС також встановлює конкретні заходи для уникнення ризику дезінформації внаслідок використання генеративного ШІ, зокрема, шляхом чіткого маркування дипфейків.

Ці керівні принципи є спробою спрямувати зусилля великих технологічних платформ на зменшення впливу на вибори таких онлайн-ризиків, як дезінформація, іноземні маніпулятивні кампанії та фейкові зображення, створені за допомогою штучного інтелекту.

Юрова зазначила, що Європейський Союз уважно стежитиме за результатами президентських виборів у США, запланованих на листопад. Якщо колишній президент Дональд Трамп повернеться до Білого дому, Юрова сподівається, він побачить, що війна РФ проти України має ширші наслідки, в тому числі для демократій у всьому світі.

"Я сподіваюся, якщо Трамп стане президентом, він побачить, що війна в Україні - це не просто війна Росії проти України, двох країн на сході Європи, але що це російська агресія проти демократії і президент Росії Владімір Путін не повинен виграти", - зазначила вона.

Джерело матеріала
loader
loader