Останні підрахунки МОЗ свідчать, що 1772 обʼєкти української медичної інфраструктури пошкоджено або знищено загарбниками за час повномасштабної війни.
Одні пошкоджені, інші – знищені
Найбільше руйнувань зазнали лікарні, амбулаторії, поліклініки, пологові будинки тощо на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.
Отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.
Також за цей час російська армія знищила 260 автівок екстреної медичної допомоги, 149 – пошкодила та ще 125 — захопила.
Водночас, попри постійні атаки та артобстріли з боку російський військ, в Україні тривають роботи з відновлення медичних закладів аби забезпечити безперешкодний доступ кожного пацієнта до якісної та потрібної медичної допомоги.
Відновлюють медзаклади на деокупованих територіях
Так, завдяки партнерам уже вдалося повністю відновити 512 об’єктів, ще 358 — відбудовано частково або перебувають в процесі відновлення.
У першу чергу відновлюються медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, приміром, у яких вибиті вікна, двері, знищена покрівлі, зруйнований фасад тощо.
Зокрема, найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.
Нещодавно МОЗ повідомляло про відновлення підрозділів Нікопольського районного ЦПМСД, що на Дніпропетровщині, які постраждали під час обстрілу регіону росіянами ще у перший рік повномасштабної війни.
Роботи з відновлення української медичної інфраструктури триватимуть й надалі.
Фото: МОЗ