Цього року Україна вдесятеро збільшила кількість БпЛА, здатних вражати цілі від 700 до 1000 км порівняно з минулим.
Росія атакувала Дніпро дронами.
Детальніше про головні події ночі та ранку 2 квітня читайте в добірці Фактів ICTV.
Вибухи у Дніпрі
У ніч на 2 квітня під час атаки безпілотників у Дніпрі пролунали вибухи.
За даними Суспільного, вибухи лунали у місті тричі.
Місцева влада поки не повідомляла про наслідки атаки.
Уряд заборонив виселяти ВПО з житла для тимчасового проживання
Кабінет міністрів України надав додаткові гарантії вразливим категоріям ВПО для запобіганню примусового виселення з житла для тимчасового проживання у період дії воєнного стану, а також протягом шести місяців після його припинення або скасування.
Згідно з постановою, на ВПО, які належать до вразливих категорій громадян, не поширюватиметься обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене ч. 1 ст. 9 закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
Україна в 10 разів збільшила виробництво БпЛА з дальністю 1000 км
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що вже цього року вдалося вдесятеро збільшити кількість БпЛА, здатних вражати цілі від 700 до 1000 км порівняно з минулим.
Він вважає, що саме розвиток технологій визначать результат війни.
Водночас Федоров не поспішає робити висновки про те, яка сторона досягає успіху в цьому напрямі: на одних напрямках фронту противник має технологічну перевагу, на інших – воно цілком за Силами оборони.
Окупанти будуть максимально обмежені у використанні Starlink – глава Мінцифри
Супутникові системи надходили до окупантів нелегально через треті країни, тому їх використання не було в таборі противника масовим.
— Ми знайшли вирішення проблеми. Україна продовжить використовувати Starlink, а росіяни максимально обмежені у його використанні. Усі необхідні рішення вже ухвалено. Результат побачимо найближчим часом, – сказав Михайло Федоров.
Бразилія хоче запросити Путіна на G20 і захистити від арешту МКС – ЗМІ
Адміністрація президента Бразилії Лули да Сільви має намірзапросити на саміт Великої двадцятки до Ріо-де-Жанейро диктатора РФ Володимира Путіна.
За даними ЗМІ, для цього бразильська сторона ще в листопаді минулого року, рівно за рік до наступного саміту G20, направила листа до ООН з пропозицією про введення імунітету для учасників з’їзду, враховуючи, що кремлівський лідер має бути затриманий у будь-якій державі, яка підписала Римський статут, що регулює діяльність Міжнародного кримінального суду.
Лише 20% бронетехніки РФ є новою, все інше знято зі складів – Скібіцький
Заступник очільника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Вадим Скібіцький повідомив, що РФ намагається підготувати додаткові підрозділи для посилення свого контингенту в Україні, але через короткі терміни навчань якість окупантів навряд чи буде високою.
За його словами, Росія також володіє великою кількістю складів з військовою технікою та зброєю, але на самих складах не так багато залишилось.
– Загалом близько 80%, яку зараз РФ використовує у сухопутній компоненті – це та, що була відновлена,\ або знята зі зберігання та модернізована. Лише 20% чи навіть менше – це нові танки, БМП, бронетранспортери, артилерійські системи тощо. Це не більше 200 нових танків за рік, вироблених у РФ, – сказав представник ГУР.