"Немає вибору": у The Guardian розкрили плани України по знищенню Кримського мосту і назвали терміни
"Немає вибору": у The Guardian розкрили плани України по знищенню Кримського мосту і назвали терміни

"Немає вибору": у The Guardian розкрили плани України по знищенню Кримського мосту і назвали терміни

Головне управління розвідки Міністерства оборони України готується завдати фатального удару по незаконно збудованому Росією Кримському мосту. Третя спроба, яка, як очікується, призведе до остаточного руйнування споруди, буде здійснена упродовж першого півріччя 2024 року.

Знищення Кримського мосту є складовою ширшої операції  щодо мінімізації військової присутності Росії в Чорному морі. Подробиці з посиланням на джерела оприлюднило видання Guardian.

Упродовж останнього часу, констатують журналісти, Україна здійснює найсерйозніші атаки на російські нафтопереробні заводи та порти за увесь час повномасштабної війни. І географія атак лише розширюється. Зокрема, лише напередодні, 2 квітня, було уражено нафтопереробний завод та підприємство зі збору "Шахедів" у Татарстані, за понад 1200 км від кордону з Україною.

Втім, пише видання, окремим пунктом для ГУР стоїть ще одна ціль, розташована значно ближче від тих, що вражаються останніми тижнями.

"Головне управління розвідки, яке стоїть за цими ударами безпілотників, дивиться на іншу ціль: 12-мильний (близько 20 км. – Ред.) Керченський міст, що з’єднує окупований Крим із Росією. Високопосадовці   ГУР зазначають, що вони планують третій замах на міст після двох попередніх спроб підірвати його, стверджуючи, що його руйнування "неминуче", – йдеться у матеріалі.

"Немає вибору": у The Guardian розкрили плани України по знищенню Кримського мосту і назвали терміни

Знищення Кримського мосту, додають журналісти, стало би потужним ударом по російському диктатору Володимиру Путіну. Адже ця споруда символізує собою російську окупацію Криму, що російський "президент" вважає одним зі своїх найбільших досягнень.

Водночас для українців знищення Кримського мосту не лише підніме моральний дух на передовій і в тилу, а й посилить впевненість як усередині країни, так і у світі, в тому, що Україна може повернути окупований півострів.

Видання не береться прогнозувати, як саме Україна може спробувати знищити Кримський міст, ба більше, журналісти оцінюють цю задачу як майже непідйомну і висловлюють сумніви у тому, що ГУР взагалі вдасться завдати нищівного удару по такій очевидній і добре захищеній цілі. Адже після попередніх ударів Росія вжила додаткових заходів для захисту Кримського мосту, посиливши поблизу нього ППО та розгорнувши загородження для морських дронів та "приманки" для керованих ракет, які можуть наблизитися до споруди.

Однак у ГУР запевняють: міст неодмінно буде виведений з ладу – причому станеться це у найближчій перспективі.

"Ми зробимо це в першій половині 2024 року", — розповів Guardian неназваний посадовець воєнної розвідки України.

Джерело також додало, що наразі у ГУР вже є "більшість засобів для реалізації цієї мети" і що очільник розвідки Кирило Буданов послідовно реалізує схвалений президентом України план щодо "мінімізації" військово-морської присутності Росії в Чорному морі.

Видання нагадує, що менш аніж за пів року Україна потопила  сім десантних катерів і великих кораблів Чорноморського флоту РФ. Останній з них, "Сергій Котов", був уражений дронами Магура V5 саме під час патрулювання неподалік від Кримського мосту. І, за словами співрозмовників  Guardian з воєнної розвідки, це була підготовча операція перед подальшою атакою на міст.

У минулому Кримський міст пережив вже дві українські атаки, після яких споруда зазнала руйнувань та потребувала досить серйозного ремонту. 

Так, у липні 2023 року морські дрони уночі завдали серйозних пошкоджень автомобільній частині мосту. А у жовтні 2022 року першого ураження було завдано за допомогою вантажівки, "начиненої" вибухівкою: тоді серйозних пошкоджень зазнала залізниця, а на автомобільній частині  обвалилися кілька прольотів.

У разі знищення Кримського мосту, провадять далі журналісти, Росії довелося би транспортувати усі військові вантажі по автомобільних дорогах на окупованій материковій частині України. А це суттєво вдарило би по російській логістиці, що, своєю чергою, завадило би окупаційній армії здійснювати наступ.

Також The Guardian цитує співрозмовників, які зауважили, що пришвидшити знищення Кримського мосту могла би далекобійна західна зброя. Зокрема, й через це Володимир Зеленський неодноразово звертався до Німеччини з проханням про передачу Україні ракет великої дальності Taurus – на що отримував відмовки про те, що подібний крок Берліна втягне країну у війну і спровокує "небезпечну ескалацію".

У ГУР такі відмовки відкидають, зазначаючи, що страх перед ескалацією тоді, коли вже понад два роки у центрі Європи вирує найстрашніша з часів Другої світової війна – це помилка.

За словами представника ГУР Вадими Скібіцького, наразі Росія має перевагу над Україною на полі бою, особливо зважаючи на те, що українська армія потерпає від нестачі боєприпасів та сучасних винищувачів. Тому Київ "не має іншого вибору", окрім як завдавати ударів по глибокому тилу ворога, зокрема по військовій інфраструктурі, командно-штабних центрах та промислових виробничих майданчиках, що виготовляють зброю і боєприпаси. Зрештою, саме такої стратегії притримується НАТО: досягати значних результатів, обираючи та знищуючи кілька цілей високої вартості.

Нагадаємо, раніше The Washington Post опублікувало нові дані щодо теракту у Підмосков'ї22 березня. Виявляється, США не лише за понад два тижні попередили Росію про високий ризик нападу, а й конкретно вказали місця атаки: синагогу у Москві та "Крокус Сіті Хол". І якщо в першому випадку російські силовики до попередження прислухалися і буквально наступного дня заявили про запобігання розстрілу відвідувачів у синагозі, то у другому Росія не зробила геть нічого, аби запобігти смертям близько 150 людей. Ба більше: за три дні до нападу Путін зневажливо висловився про передану США інформацію, виставивши її як спробу "залякати" росіян, а після атаки російські посадовці звинуватили Вашингтон у "недостатній конкретності попередження".

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader