Країни Заходу могли б замість дорогого виведення з експлуатації передавати застарілу зброю Україні. Партнерам необхідно активізувати допомогу Києву, особливо у протиповітряній обороні й боєприпасах.
На важливості підтримки України наголосив Девід Камерон, міністр закордонних справ Великої Британії. Він поспілкувався із журналістами 4 квітня на полях зустрічі глав МЗС держав НАТО у Брюсселі (Бельгія). Колишнього прем'єра Сполученого Королівства процитував "Телеграф".
Камерон закликав своїх колег наполягати на посиленні допомоги Києву та звернутися до МО своїх держав, щоб знайти нові рішення.
"У нас був неймовірний виступ міністра закордонних справ [Дмитрія] Кулеби про виклики, з якими стикається Україна у зв’язку з атаками з повітря та потребою в боєприпасах. І, як я сказав колегам-міністрам закордонних справ, нам потрібно відразу [після цього] піти до міністерств оборони й запитати, що ще ми можемо зробити в плані протиповітряної оборони, що ще ми можемо зробити щодо зброї, термін придатності якої наближається. Цю зброю слід передати Україні, а не дорого виводити з озброєння в наших країнах", – наголосив політик.
Також він закликав глав МЗС звернутися до казначейств із приводу заморожених активів Російської Федерації. Їх можна було б спрямувати на підтримку українців.
Як передає Politico, Камерон також попросив колег зателефонувати спікеру Палати представників США Майку Джонсону. Його відомство затягує ухвалення законопроєкту, який передбачає фінансування допомоги Україні.
На думку британського міністра, глави МЗС західних держав можуть вплинути на американських конгресменів.
"Я думаю, що європейські міністри закордонних справ відіграють у цьому реальну роль. Конгрес дійсно прислухається до того, що говорять інші, і до того, що Америка здатна зробити", – заявив він.
У BBC Ukrainianecast політик уточнив, що сам він порушить цю тему наступного тижня під час свого візиту до Сполучених Штатів.
Камерон підкреслив: залежно від підсумків війни світ матиме два варіанти майбутнього.
"Є майбутнє, де Україна отримує необхідну підтримку, а Путін зазнає стратегічної поразки. Він уже багато в чому зазнав її: втратив 350 тисяч людей, близько 30% Чорноморського флоту, втратив половину території, яку він захопив після 22 лютого. НАТО сильніше, і немає жодних сумнівів щодо його міцності та здатності допомагати друзям і союзникам.
Але є інше майбутнє, де Україна буде відкинута назад, і цьому аплодують у Москві, Пекіні, Тегерані і Пхеньяні. А НАТО та Європа стикаються з майбутнім небезпеки, сумнівів одне в одному щодо того, чи ми справді відстоюємо наших союзників, чи справді ми можемо мати політичну волю, щоб відбити ці загрози. І це наш вибір. Ніщо не є неминучим, але ми цілком можемо допомогти Україні відновити свою територію та досягти справедливого миру", – заявив Камерон.
Він також закликав Європу витрачати на оборону щонайменше 2% ВВП. "Нам потрібно – особливо тим, кому не вистачає 2% – зустрітися з прем'єр-міністрами і президентами й підштовхнути їх до виділення цих коштів", – зазначив очільник британського зовнішньополітичного відомства.
Як писав OBOZ.UA:
– У лютому 2024 року Девід Кемерон заявив, що Захід не зробив достатньо для того, щоб Україна перемогла російську повномасштабну агресію.
– Він зазначив, що економіка союзників України у 25 разів перевищує російську. Цю різницю слід зробити ще більш відчутною, "зробити більше", щоб допомогти Україні й разом "перевершити" режим президента РФ Володимира Путіна.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!