Сакура — це дика японська вишня, яка має неймовірно красиві ніжні рожеві суцвіття, що щедро обсипають гілки декоративного дерева.
Сакура – національний символ Японії. В давні часи квіти цього декоративного дерева прикрашали головні убори учнів та військових та були вказівником рангу. Зараз їх зображення міститься на гербах поліції та сил самооборони Японії.
До того ж квіти сакури вважаються символом жіночої молодості та краси. І не дивно, адже перед красою та п’янким ароматом дикої японської вишні неможливо встояти.
В Японії весняне цвітіння сакури можна прирівняти до національного свята. А споглядання квітів, прогулянки поміж дерев, рясно вкритих рожевими квітами, тут має спеціальну назву — Ханамі. Люди, щоб помилуватися красою природи, приїжджають з усіх куточків світу.
Проте українцям, щоб побачити цвітіння сакури, зовсім не обов’язково їхати до Японії. Дика японська вишня росте в багатьох куточках України.
Коли цвіте сакура навесні та де можна побачити це диво природи в Україні у 2024 році — в матеріалі Фактів ICTV.
Коли цвіте сакура в Україні: строки
Сакура — теплолюбне дерево, тому цвісти починає з настанням теплих погожих днів. Цей період залежить від кліматичних та погодних умов, тому в різних регіонах України може трохи відрізнятися.
Побачити цвітіння сакури можна в середині або в кінці квітня, або на початку травня. Помилуватися рожевими квітами можна упродовж двох тижнів.
Фото: Рixabay
Де можна побачити цвітіння сакури
Квітучі дерева сакури можна побачити в різних куточках України.
- Справжнє японське диво можна побачити в Ужгороді. Саме тут посаджена найбільша в Європі алея сакур. В Ужгороді росте понад 5 тисяч рожевих дерев. У другій половині квітня усе місто вдягається в рожеві квіти сакури. Тисячі туристів приїздять на Закарпаття, щоб побачити квітуче рожеве диво.
- Окрім Ужгорода помилуватися сакурами можна у Мукачеві. Найперші сакури з’явилися тут близько 100 років тому. Зараз їх вже понад 8 тисяч. Саме у Мукачеві росте найстаріша сакура Закарпаття, якій близько ста років.
- Цвітіння сакур також можна побачити у місті Виноградів Закарпатської області. Перші японські дерева тут з’явилися ще у 1959 році. Це мальовниче місто рідко згадується туристами, а даремно. Щовесни Виноградів потопає у цвіті японських вишень. Сакури висаджені на кількох вулицях міста й на центральній площі Миру.
Квітучі дерева сакури можна побачити також у Києві та Львові.
У Києві висаджена алея сакур завдовжки 1402 м, це близько 240 рослин. Вона розташована на бульварі Верховної Ради.
Коли цвіте сакура навесні, то помилуватися нею можна:
- Дніпровський район – сакури квітнуть на бульварі Верховної Ради, у парках Андрія Малишка і Перемога;
- Деснянський район – сакури квітнуть у паркі Кіото, а також у сквері на вулиці Олександри Екстер;
- Дарницький район – парк Партизанської слави;
- Шевченківський район – помилуватися деревами можна біля Національної опери України, на Володимирській гірці та сквері біля Золотих воріт;
- Печерський район – цвітінням можна насолодитися на бульварі Липський, площі Івана Франка та у сквері Бастіонний;
- Оболонський район – парк Наталка;
- Дарницький район – японські вишні квітнуть у парку Партизанської слави та у сквері на Дарницькій площі;
- Солом’янський район – сакури цвітуть у парку імені Миколи Зерова;
- Святошинський район – цвітіння можна побачити у сквері на бульварі Академіка Вернадського та парках Інтернаціональний і Совки.
У Львові цвітіння сакур можна подивитись:
- Площа Петрушевича – на алеї з сакур росте понад десять дерев;
- Парк імені Папи Римського Івана Павла ІІ – тут близько 120 сакур;
- Площі Митна та Музейна;
Квітучі дерева також можна побачити біля входу до Парку культури.