В мережі існує багато б’юті лайфхаків, але не всі вони ефективні та корисні. Наприклад, щоб створити привабливий та сяючий макіяж, деякі візажисти радять використовувати замість рум’ян звичайну помаду: так, мовляв, і економія більша, і насиченість кольору краща.
Звичайно, існують багатоцільові продукти, але не всі помади можуть слугувати за рум’яна або тіні для повік. Експерти також вважають, що слід уникати використання помади як рум’ян, оскільки цей лайфхак погано впливає на стан шкіри.
Що входить до складу помади
Засоби для губ зазвичай містять комбінацію воску, олій, пігментів і пом’якшувачів. Звичайні інгредієнти включають бджолиний та карнаубський віск, різні олії (наприклад, касторову), барвники, ароматизатори та зволожуючі компоненти, такі як масло ши або ланолін.
Андреа Рейчел Кастеліно, дерматологиня клініки DermaZeal, наголосила, що продукти для губ також можуть містити консерванти, такі як парабени, а якщо продукт призначений для візуального збільшення губ, він також міститиме ментол або капсаїцин.
Не йдіть сліпо за трендами. Доктор Кастеліно каже, що оскільки продукти для губ більш пігментовані та містять ароматизатори, їх не рекомендується наносити на повіки.
"Повіки складаються з найтоншої шкіри в організмі, а отже, є найбільш чутливими. Крім того, інгредієнти губної помади, такі як еозинові барвники, ментол або різні кислоти, можуть спричинити дерматит повік," – додала дерматологиня.
Завжди надавайте перевагу продуктам, спеціально розробленим для цільової зони, щоб мінімізувати ризик побічних реакцій.
Побічні ефекти
Дерматологи попереджають, що використання засобів для губ на інших частинах обличчя може призвести до різних побічних ефектів, зокрема:
- подразнення – ароматизатори або певні барвники можуть подразнювати більш чутливі ділянки, такі як очі або щоки;
- алергічні реакції – нецільове використання помади з агресивними компонентами може спричинити почервоніння, свербіж або набряки;
- висипання – деякі продукти для губ містять комедогенні інгредієнти, які можуть закупорювати пори та призводити до появи прищів;
- сухість – засоби для губ часто містять зволожуючі речовини, придатні для губ, але вони не можуть забезпечити достатній рівень гідратації для інших ділянок обличчя, потенційно спричиняючи сухість.
Інтенсивність реакції також залежить від інгредієнтів, присутніх у помаді, і індивідуальної чутливості до них. Ось чому деякі губні помади можуть викликати алергічний контактний дерматит у деяких, а інші – ні.
Дерматологи зазвичай радять бути обережними, слідкуючи за тенденціями краси в соціальних мережах, особливо якщо вони передбачають нетрадиційне використання продуктів. Ось кілька попереджень:
- Зверніть увагу на сумісність інгредієнтів. Помади можуть містити компоненти, що викликатимуть подразнення або алергію при контакті з іншими засобами на шкірі.
- Особам з чутливою шкірою слід бути особливо обережними. Перед нанесенням засобів рекомендується провести патч-тест, щоб перевірити наявність побічних реакцій.
- Людям з певними захворюваннями шкіри, такими як екзема або дерматит варто використовувати щадну косметику з натуральними компонентами.
- Питання гігієни: нецільове використання засобів може занести бактерії, що призведе до інфекцій або акне.
Що робити натомість
Оберіть гіпоалергенну косметику без ароматизаторів, якщо ви хочете використовувати один продукт для кількох цілей. Також доцільно уникати експериментів із продуктами на повіках.
Замість того, щоб використовувати засоби для губ на інших частинах обличчя, варто вибрати багаторазові продукти, які спеціально розроблені та протестовані для використання на багатьох ділянках. Це може допомогти мінімізувати ризик побічних реакцій.
Раніше OBOZ.UA публікував найгірші б’юті-лайфхаки, які лише нашкодять шкірі.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.