Треба керуватися логікою: імунолог розповів, чи потрібно здавати знайденого на собі кліща на перевірку
Треба керуватися логікою: імунолог розповів, чи потрібно здавати знайденого на собі кліща на перевірку

Треба керуватися логікою: імунолог розповів, чи потрібно здавати знайденого на собі кліща на перевірку

Весна – це час найвищої активності кліщів, їхній "сезон" починається в березні-квітні, коли земля достатньо прогріється. Із потеплінням більш активними стають не лише кліщі, а й люди, які починають проводити більше часу на природі і там ризикують зустрітися із цими членистоногими. 

Як відомо, не всі кліщі переносять збудників небезпечних захворювань, однак їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, серед яких кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма (бореліоз), Крим-Конго геморагічна гарячка та інші. Зважаючи на це, якщо вас вкусив кліщ, краще здати його на перевірку, сказав у коментарі OBOZ.UA лікар-імунолог Андрій Волянський. 

За його словами, вчинити так буде логічно.

"Я чув дуже різні думки, хтось каже, що це немає жодного сенсу, бо це не надійно і нічого не підтверджує. З іншого боку, я бачив дуже багато випадків, коли здають кліща на аналіз і аналіз підтверджує, що там є борелія і людина вже впевнено починає прийом антибіотиків. Або навпаки, якщо немає борелії, то не приймають антибіотик", – пояснив лікар. 

Він також сказав, що найбільше кліщів живе у лісах – там у людини найбільше шансів із ними зіткнутися. Проте зараз кліщів стало дуже багато і з кожним роком їхня кількість зростає, тому крім лісів це можуть бути ставки та навіть просто город. 

ЛІкар Андрій Волянський має 26 років досвіду і є національним експертом-практиком у галузі імунології. Він також є членом співтовариств імунологів та бактеріологів України, спеціалізується на лікуванні алергічних, хронічних та аутоімунних захворювань. 

Раніше ми писали про те, як розпізнати кліща зі збудником бореліозу. Волянський сказав, що є два основні способи. 

Також OBOZ.UA розповідав, як вберегтися від укусів кліщів – перш за все треба позбавити їх можливості прокусити шкіру. А якщо укусу все ж не вдалося уникнути, треба памʼятати, що кліща не можна просто висмикнути. 

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader