Росія використовувала пропагандистські операції, щоб підірвати підтримку Україні в США — WP
Росія використовувала пропагандистські операції, щоб підірвати підтримку Україні в США — WP

Росія використовувала пропагандистські операції, щоб підірвати підтримку Україні в США — WP

Росія використовувала пропагандистські операції, щоб підірвати підтримку Україні в США — WP

Зусилля Кремля з підриву підтримки України, наразі набули найбільшого розмаху в Сполучених Штатах, ніж будь-де у світі.  

Коли в серпні президент Байден запропонував виділити додаткові 24 мільярди доларів на фінансування України, московські політтехнологи, які працюють на Кремль, були готові спробувати підірвати громадську підтримку законопроєкту. У рамках кампанії, метою якої був вплив на обговорення в Конгресі та інші політичні дебати з метою розпалювання антиукраїнських настроїв, пов'язані з Кремлем політтехнологи й "тролі" написали тисячі сфабрикованих новинних статей, постів у соціальних мережах і коментарів, що пропагують американський ізоляціонізм, нагнітають страх перед безпекою кордонів США та намагаються посилити економічну й расову напруженість у США, відповідно до численних внутрішніх кремлівських документів, зазначає The Washington Post.

Один із політтехнологів, наприклад, доручив співробітнику "ферми тролів" написати коментар ніби від імені американця, який "не підтримує військову допомогу, яку США надають Україні, і вважає, що ці гроші мають бути витрачені на захист кордонів Америки, а не України.

Понад 100 документів, датованих періодом із травня 2022 року до серпня 2023 року, було надано The Washington Post з метою викриття пропагандистських операцій Кремля, спрямованих на підрив підтримки України в США, а також викриття їхніх масштабів і методів. Ці файли є частиною серії витоків, які дали змогу отримати уявлення про паралельні зусилля Москви з ослаблення підтримки України у Франції та Німеччині, а також про дестабілізацію в самій Україні.

"Головним пріоритетом Росії є припинення поставок зброї, тому вони [пропагандисти] використовують різні можливості, щоб подивитися, що спрацює... Ми бачимо широку кампанію, в якій задіяно безліч напрямків, і деякі з них працюють краще, ніж інші. Росіян це не хвилює. Вони просто намагаються створити сприятливе середовище", — сказав один із республіканців на Капітолійському пагорбі.

Багато документів містять метадані, які вказують, що їх написали члени команди, яка працює на главу московської PR-компанії Social Design Agency Іллю Гамбашидзе. Минулого місяця США запровадили санкції проти Гамбашидзе за його участь у "постійній зарубіжній кампанії шкідливого впливу".

Оскільки вкрай праве крило Республіканської партії з серпня, по суті, блокує ухвалення будь-якої подальшої допомоги Україні, зусилля Кремля з підриву підтримки України, наразі набули найбільшого розмаху в Сполучених Штатах, ніж будь-де у світі. Зусилля Кремля щодо втручання в політичну систему США вперше стали очевидними напередодні президентських виборів 2016 року, коли американське розвідувальне співтовариство дійшло висновку, що Росія розгорнула мережу "тролів" для поширення дезінформації, що сприяла президентській кампанії Дональда Трампа та була спрямована на саботаж кандидатури Гілларі Клінтон. Відтоді деякі соціальні медіа-платформи намагаються посилити контроль за ворожими державними суб'єктами, але кампанії з дезінформації все ще продовжують збільшуватись.

У планах команди Гамбашидзе повідомляється про використання "тимчасових" акаунтів у соціальних мережах, щоб уникнути виявлення. Маніпулятори в соціальних мережах розробили техніку використання акаунтів для розсилки посилань на матеріали, а потім видаляли свої пости або акаунти, щойно інші повторно поширювали цей контент. Ідея полягає в тому, щоб приховати справжнє походження інформації, що вводить в оману, і зберегти канал відкритим для майбутніх операцій впливу.

У січні 2023 року Кремль всерйоз зайнявся підривом американської підтримки України. Стратегам було доручено створити середовище, в якому "американці не готові жертвувати своїм благополуччям заради конфлікту в Україні", а також представляти дедалі тісніші відносини Росії з Китаєм як нову загрозу, "створену власною діяльністю США".

Нагадаємо, що раніше газета The Washington Post писала, що Росія проводить дезінформаційну кампанію, щоб підірвати позицію президента України. Адміністрація Владіміра Путіна наказала групі російських політтехнологів використовувати соціальні мережі та фейкові новинні статті, щоб просувати тему про те, що Зеленський "істеричний і слабкий, він боїться, що його відсунуть убік".

Джерело матеріала
loader
loader