Росія задіяла мережу "тролів" для зриву підтримки України з боку США: в WP розкрили подробиці
Росія задіяла мережу "тролів" для зриву підтримки України з боку США: в WP розкрили подробиці

Росія задіяла мережу "тролів" для зриву підтримки України з боку США: в WP розкрили подробиці

Після того, як в серпні минулого року президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден запропонував надати Україні додаткове фінансування, політичні технологи, які працюють на Кремль, намагалися підірвати громадську підтримку цього законопроєкту. Таким чином вони хотіли розпалити антиукраїнські настрої у Конгресі.

Московські стратеги і тролі написали тисячі сфабрикованих новинних статей, постів і коментарів у соціальних мережах, які пропагують американський ізоляціонізм. Цю інформацію підтверджують внутрішні документи Кремля, одержані Washington Post.

Ці файли становлять частину серії витоків, які розкрили паралельні зусилля Москви щодо ослаблення підтримки України у Франції та Німеччині, а також щодо дестабілізації самої України.

Як стверджує видання, Росія розширює свої пропагандистські операції в рамках другого фронту, який, за словами нинішніх та колишніх високопосадовців, має для Москви майже таке ж значення, як і військова кампанія в Україні, особливо з огляду на те, що затвердження Конгресом подальшої допомоги стало критично важливим для здатності Києва продовжувати захищатися.

"Зупинка постачання зброї - головний пріоритет для Росії, тому вони тестують різні варіанти, щоб побачити, що працює. Ми бачимо широкомасштабну кампанію, яка має кілька напрямків, деякі з яких виявляються більш ефективними, ніж інші", – сказав один з співробітників Республіканської партії на Капітолійському пагорбі.

В рамках цієї кампанії росіяни намагалися представити президента України Володимира Зеленського корумпованим. Вони хотіли підкреслити кількість мігрантів, які перетинають кордон США та Мексики, а також закликали фінансувати охорону кордонів замість будь-якої допомоги Україні та називали "білих американців" такими, що "програли".

Стратегія підтримує точки зору крайнього правого крила Республіканської партії та закликає до того, щоб деякі повідомлення були висловлені американськими "лідерами громадської думки та політиками", зазначено у одному з документів, хоча імена осіб, які могли б це висловити, не наводяться.

Багато документів містять метадані, що показують, що вони були написані членами команди, яка працює на Іллю Гамбашидзе, керівника московської PR-фірми "Агентство соціального дизайну". У минулому місяці Сполучені Штати ввели санкції проти Гамбашидзе за його участь у "постійній іноземній кампанії зловмисного впливу" за дорученням Кремля, включаючи створення веб-сайтів, які видаються законними засобами масової інформації в Європі, як частина кампанії, яку західні чиновники назвали "Двійник".

Цієї весни, коли адміністрація Байдена знову готувалася спробувати отримати додаткове фінансування для України через Конгрес, сайти, пов'язані з кремлівською кампанією, вжили нові заходи для поширення контенту, що містить дезінформацію, щодо імміграції та кордону з Мексикою. У одному випадку сайт, який Meta ідентифікував як частину мережі Doppelganger, опублікував статтю про так звану хвилю нелегальної імміграції, яка, за їхніми твердженнями, "підриває основи національної безпеки".

Нагадаємо, глава комітету Палати представників із розвідки Майк Тернер заявив, що російська пропаганда проникла до Сполучених Штатів Америки та "інфікувала" Конгрес. Саме з цим, на думку республіканця, пов'язана тривала затримка зі схваленням законопроєкту, що включає допомогу для України.

Як повідомляв OBOZ.UA, спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що законодавці працюють над пакетом допомоги Україні і планують включити туди важливі "інновації" порівняно з законопроєктом, представленим президентом США Джо Байденом. Мова може йти про надання допомоги в кредит нібито з метою зменшення занепокоєння республіканців.

У Білому домі закликали Джонсона винести на голосування саме той законопроєкт, який схвалили в Сенаті.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader