Український режисер Іван Уривський розповів, як відмовився брати участь Х Театральній олімпіаді в Будапешті через включення росіян до програми.
Уривський про відмову від участі у Театральній олімпіаді
Іван зазначив, що хотів взяти участь в заході, адже там збираються найкращі режисери світу. Перед олімпіадою Уривський їздив до Будапешту, де його запевнили, що представників РФ в програмі не буде.
– В мене позиція така: якщо є Росія, ми не можемо брати участь. Або робити так, щоб її там не було, з допомогою міністерств, з допомогою якихось листів. Я приїжджав, ми про все домовилися, я питав, чи будуть росіяни. Казали, що ні, не будуть. Але всередині мені було щось неспокійно. А в фіналі мало бути таке, що я закінчую виставу Сон літньої ночі і ми всі разом сідаємо за великий стіл, – сказав він.
Однак за тиждень до початку Театральної олімпіади з’явилася програма, де був зазначений російський режисер та актор, брат якого воює за Росію.
Після цього від участі в заході відмовився і Уривський, і Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.
– Мене почало всього трясти. Бо я розумію, що в мене там квитки, я вже написав міністерству, щоб мені дали дозвіл на виїзд. Це були дуже важкі дні. Звісно, ми кажемо ні. Нам почали казати, що це не основна програма, що ми приберемо. А так поставили, що вистава на другий день, а театр Франка приїжджає через два тижні. Тоді це було настільки емоційно, така позиція повинна бути. Я розумію, що тут є обман. У мене картинка відразу, що ми сідаємо за стіл, а в програмі є російський режисер. Це було просто неможливо, – наголосив Уривський.
Режисер додав, що “коли обирають не Україну – це дуже боляче”, і над цим потрібно працювати.
– Нам треба ставати ще сильнішими в творчому плані, треба створювати класні вистави, щоб вони мали ціну в світі. Це не просто. Всередині країни ми робимо багато, але цього недостатньо, щоб виходити на європейський рівень. Нам потрібно робити наше мистецтво настільки сильним, щоб не тільки через війну нас запрошували, – зазначив Іван Уривський.