Сполучені Штати продадуть Україні обладнання для обслуговування та модернізації систем протиповітряної оборони Hawk на суму 138 мільйонів доларів. Це підсилить захист нашої країни від атак російських безпілотників і крилатих ракет.
Про це у вівторок, 9 квітня, повідомили в агентстві Reuters із посиланням на офіційного представника Державного департаменту США. Там нагадали, що Штати почали поставляти Україні зенітні ракетні комплекси Hawk у 2022 році як модернізацію переносних ЗРК Stinger.
Попри те, що Україна наразі вичерпала багато джерел американських коштів, Київ отримавгрант у розмірі 300 мільйонів доларів на зовнішнє військове фінансування в рамках нещодавно підписаного закону про щорічні витрати на оборону. Ці грантові кошти будуть використані для оплати обладнання, необхідного для проєктування та інтеграції засобів зв'язку, а також для модернізації вогневих підрозділів Hawk.
Також США продадуть Києву компоненти для повторної сертифікації ракет, інструменти, випробувальне та допоміжне обладнання, запасні частини тощо.
"Продаж вимагатиме тимчасової поїздки до Європи приблизно п'яти державних службовців США та 15 представників підрядників для підтримки навчання та обслуговування", – сказано в повідомленні.
Hawk – це американський напівмобільний зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії. Україна отримала установки Фази III (Phase III), яка була прийнята на озброєння у 1989 році і складала основу системи ППО США, аж поки не була остаточно знята з озброєння у 2002 році і не замінена на ЗРК Patriot.
Дальність виявлення цілей радарами сягає 100 км, а система одночасного ураження цілей на низькій висоті дозволяє протидіяти груповим атакам шляхом одночасного перехоплення кількох цілей низького рівня.
Як повідомляв OBOZ.UA, щоб закрити небо над Україною повністю, вистачить 25 систем протиповітряної оборони Patriot, по шість-вісім батарей у кожному регіоні. Так вважає президент України Володимир Зеленський. За його словами, партнери України про це знають.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!