Європарламент відмовився затверджувати бюджет Ради ЄС, поки країни Євросоюзу не нададуть Україні Patriot
Європарламент відмовився затверджувати бюджет Ради ЄС, поки країни Євросоюзу не нададуть Україні Patriot

Європарламент відмовився затверджувати бюджет Ради ЄС, поки країни Євросоюзу не нададуть Україні Patriot

Рішення, яке назвали безпрецедентним, підтримали 515 євродепутатів, проти нього були лише 62 євродепутата.

Європарламент відмовився ухвалювати рішення про фінансування Ради ЄС через те, що країни Євросоюзу не надають Україні додаткові протиракетні системи Patriot. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на євродепутатів, які були присутні на засіданні.

Багаторічний євродепутат, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт з фракції Renew запропонував прибрати затвердження бюджету Європейської ради з порядку денного, поки країни-члени не зможуть знайти сім систем Patriot, які зараз вкрай необхідні Україні.

Верхофстадт нагадав слова глави європейської дипломатії про те, що європейські країни мають сотню систем Patriot у той час, як Україна потребує сім.

Його пропозицію зустріли бурхливими оплесками.

Рішення, яке називають безпрецедентною подією, підтримали 515 євродепутатів. Проти були 62.

«Парламент відмовляється виконувати бюджет Ради, поки Європейська рада не ухвалить рішення про підтримку України додатковими протиракетними комплексами Patriot», — написав Верхофстадт у Twitter (X)

«Європейський парламент призупинив рішення про фінансування Ради ЄС через зрив поставок систем Patriot в Україну», — написав інший євродепутат, експрем’єр Литви Андрюс Кубілюс.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський після масованої повітряної атаки Росії в ніч на 11 квітня 2024 року закликав партнерські країни прискорити зусилля з посилення української ППО.

Він заявив, що частину ударних дронів та ракет вдалося збити, але деякі все ж поцілили в об’єкти критичної інфраструктури у низці областей. 

У середу, 10 квітня, голова МЗС України Дмитро Кулеба розповів про подробиці переговорів із союзниками про постачання батарей Patriot.

Кулеба пояснив зміну тону України в питанні отримання ППО від західних партнерів тим, що «м'яка і тиха дипломатія не спрацювала». Він висловив сподівання, що його новий стиль жорсткої дипломатії допоможе здійснити прорив.

Раніше повідомлялось про те, що у четвер, 1 лютого, на позачерговому саміті ЄС лідери країн Євросоюзу подолали довготривалу опозицію Угорщини і досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро.

Читайте також: 

  • ЄС виділив на підтримку українських медіа 28 млн євро

  • У Європарламенті вимагають провести розслідування щодо російської мережі впливу, яку міг курувати Медведчук

  • Європарламент ухвалив Європейський акт свободи медіа: що він забезпечує

Фото ілюстративне: Європарламент / Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна Євросоюз російська агресія допомога фінансування Європарламент
Джерело матеріала
loader
loader