Напередодні старту сезону городництва кожен дачник задумується про те, що йому варто зробити, щоби влітку та восени мати хороший урожай. Одна із перших весняних задач – це поліпшити якість ґрунту на ділянці, щоби він давав достатньо поживи рослинам на грядках.
OBOZ.UA поцікавився думкою експертів, як можна досягнути цієї мети. Звісно, найголовніший спосіб тут – це внесення добрив. Але він не єдиний. Ось що радять професіонали.
Дайте землі відпочити
Якщо ґрунт на вашому городі справді виснажений, відправте хоча б частину землі у "відпустку" і на один сезон нічого там не саджайте. Дбайте про цю латку так само, як і про решту городу – виполюйте бур’яни, а на зиму перекопайте землю. Вже наступної весни, провівши рік під чистим паром (а саме так називається цей метод), ваша грядка як слід відновиться і буде готова до засівання.
Використайте весняні бур’яни
Звісно, на городі у теплі весняні дні першими можуть прорости бур’яни. Поки вони не зацвіли, ви можете використати їх для підживлення ґрунту. Скосіть зелену частину, далі видаліть корені, розкладіть скошену зелень на землі і вкопайте її на невелику глибину. Опинившись під шаром ґрунту, бур’яни почнуть розкладатись і вивільняти поживні речовини. Так само прибрані з ділянки шкідливі рослини можна закладати у компост і використовувати для мульчування.
Засійте сидерати
Не тільки бур’яни можна використовувати, як "зелені добрива". Їснує цілий перелік культурних видів, які можуть суттєво збагатити землю поживними речовинами. До них відносять гірчицю, редьку олійну, люпин, квасолю, сою, горох, люцерну, буркун, вику, сераделу, конюшину, амарант, гречку, овес та інші. Їх так само засівають на ділянці, скошують до того, як вони зацвітуть, і вкопують у ґрунт. Можна спробувати встигнути виростити сидерати до початку основної сівби, але частіше їх використовують наприкінці літа – після збору врожаю, або на початку осені, щоби відновити стан городу після сезону.
Внесіть органічні добрива
Такі органічні добрива, як гній, компост чи перегній здатні не тільки наситити землю поживними речовинами. Вони також поліпшують її стан – роблять краще проникною для води та повітря, слугують природною поживою корисним ґрунтовим мікроорганізмам. Підготовлену органіку можна вносити як до засівання городу, так і восени – після збирання врожаю.
Раніше OBOZ.UA розповідав, які кухонні відходи можуть послужити добривами для городу.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.