Україна знайшла понад 100 «вільних» ЗРК Patriot, хочемо якнайшвидше отримати сім ‒ Кулеба
Україна знайшла понад 100 «вільних» ЗРК Patriot, хочемо якнайшвидше отримати сім ‒ Кулеба

Україна знайшла понад 100 «вільних» ЗРК Patriot, хочемо якнайшвидше отримати сім ‒ Кулеба

Україна знайшла понад 100 «вільних» ЗРК Patriot, хочемо якнайшвидше отримати сім ‒ Кулеба

Він заявив, що переводить із «м’якої на жорстку» дипломатію.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вимагає від Заходу додаткові батареї ППО Patriot. Він заявив, що його команда знайшла понад 100 «вільних» ЗРК, проте прагне отримати якнайшвидше хоча б сім із них.

В інтерв’ю The Washington Post Кулеба зазначив, що «м'яка і тиха дипломатія не спрацювала», тому він висловив сподівання, що його новий стиль жорстких переговорів допоможе досягти успіху.

«Так, люди можуть ненавидіти мене, і я можу зіпсувати відносини. Інша частина мене каже, що дипломатія ‒ це виключно особисті стосунки. Але потім я сказав цій частині заткнутися, і та частина мене, яка хотіла висловитися, почала говорити. Ми перепробували все, але нічого не спрацювало», ‒ сказав Кулеба.

За словами міністра, деякі сусідні країни мають більше однієї батареї, що охороняють порт або аеродром. Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що для того, аби повністю закрити Україну потрібно 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній. Він додав, що підійдуть також аналоги американського ЗРК. Проте Кулеба спочатку зосередився на тому, щоб отримати сім якнайшвидше. Це дозволило б захистити найбільші міста України і залишити принаймні один комплекс вільним, щоб перемістити його ближче до поля бою, де російська авіація завдає масованих ударів керованими авіабомбами по цивільним об’єктам і позиціям українських військових.

Під час нещодавньої зустрічі в Брюсселі, присвяченій 75-й річниці НАТО, Кулеба різко висловився на адресу присутніх: «Мені шкода псувати вечірку з нагоди дня народження, але хто може повірити, що наймогутніший військовий альянс не може знайти сім батарей Patriot, щоб надати їх єдиній країні в світі, яка щодня бореться з балістичними атаками?».

Кулеба пожартував, що «найщасливішими» міністрами на зустрічі були ті, які могли сказати, що не мають Patriot у своїй країні.

«Але ті, у кого вони є, відчувають себе некомфортно», ‒ додав він.

Кулеба сказав, що він впевнений, що Україна врешті-решт отримає більше систем ППО, але затримки коштують життя українців. Київ зосереджує свої запити на більшій кількості Patriot, оскільки це єдина зброя, яка може перехоплювати і знищувати російські гіперзвукові балістичні ракети, такі як «Кинджал».

За інформацією The Washington Post, хоча Україна тримає щонайменше одну батарею Patriot поблизу Києва, вона перемістила принаймні одну з двох інших ближче до фронту, щоб протистояти зростаючому використанню Росією керованих авіабомб.

Самі Patriot є пріоритетною ціллю для Росії, і принаймні одна з батарей в Україні була пошкоджена, але її вдалося відремонтувати.

За словами Кулеби, після того, як американський пакет допомоги на 61 мільярд доларів застопорився, Київ визначив ще чотири країни в Європі та Азії, які мають Patriot, що можуть бути негайно передані Україні. Водночас він не припиняє лобіювати, аби американці надіслали кілька своїх власних.

«Ви щиро вірите, що у всій армії США немає жодної запасної батареї Patriot, яка не стоїть на бойовому чергуванні і яку не можна віддати Україні? Я не вірю», ‒ сказав очільник МЗС.

Попри це, перш ніж будь-яка країна передасть батарею, вона запитає дозволу у Вашингтона. Більшість країн хочуть, щоб США взяли на себе зобов'язання замінити будь-який Patriot, який буде переданий Україні.

Кулеба навіть пропонував країнам позичити Україні Patriot, пообіцявши повернути батареї на першу вимогу. І він зізнався, що відчуває себе глибоко розчарованим.

«Я відчуваю, що б'юся головою об стіну, хоча я дипломат, а це означає, що я повинен розбирати стіну цеглина за цеглиною. Але така дипломатія не працює, тому мені хочеться битися об стіну. Я просто не розумію, чому передачі ППО не відбувається», ‒ підсумував міністр.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Естонії Маргус Цахкн зазначив, що у країн-союзниць є багато систем протиповітряної оборони, які вони не використовують, тоді як РФ щодня обстрілює Україну.

Джерело матеріала
loader