Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
На думку аналітиків ISW, українські війська частково компенсують нестачу артилерійських боєприпасів, використовуючи FPV-дрони для відбиття атак російської піхоти і бронетехніки, хоча артилерійські системи можуть завдавати набагато потужніших ударів.
«Здатність України відбивати механізовані атаки за допомогою безпілотників є частковим пом'якшенням, однак постійна нестача артилерії позбавляє українські війська можливості знищувати броньовану техніку швидко та у великій кількості», - йдеться у звіті.
Наголошується, що командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі американський генерал Крістофер Каволі попередив 10 квітня, що російські війська наразі мають перевагу в артилерії у співвідношенні п'ять до одного. Однак, за його словами, окупанти можуть мати перевагу в артилерії десять до одного «за кілька тижнів», якщо США і надалі зволікатимуть з наданням військової допомоги Україні.
«Затримки з західною військовою допомогою змушують українських військовослужбовців накопичувати матеріально-технічні засоби, і українські війська змушені приймати складні рішення щодо пріоритетності певних аспектів оборони ціною людських життів і втрачених територій, а також ціною протистояння ініціативі щодо обмеження російського військового потенціалу або планування майбутніх контрнаступальних операцій», - підсумовують аналітики у звіті.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому виданню Bild, опублікованому 10 квітня, що Україна успішно виробляє безпілотники, але вони не можуть замінити системи ППО та далекобійні ракетні системи або артилерію.
Фото: Генштаб