За словами Юрія Корольчука, електроенергія з Європи не дозволить побутовим споживачам увімкнути бойлер чи праску.
Електроенергію з Європи неможливо передати у Харків, оскільки вона використовується лише для стабілізації системи. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в ефірі Ранок.LIVE повідомив подробиці.
Він зазначив, що імпорт не призначений для забезпечення роботи побутових приладів, він для регулювання частоти, напруги тощо. Це може відбутися у зв’язку з, наприклад, відсутністю палива чи звичайної технічної несправності без ракетних ударів, то ця електроенергія просто не буде вироблятися і не передаватиметься далі до споживача.
Важливо Вибухи, тривоги і до 16 годин без світла: як Харків переживає атаки ЗС РФ (репортаж)Він додав, що додатковий дефіцит в Україні взимку становитиме щонайменше 2000 мегават. Фахівець наголосив, що дефіцит проявився не тільки через ракетні удари, алей загалом протягом двох останніх років.
"Тобто електроенергія з Європи, це не електроенергія, яку споживач отримує для себе, щоб увімкнути бойлер чи праску. Це електроенергія, яка використовується для стабілізації енергосистеми", — додав він.
Блекаути у Харківській області
У Харківській області 4 квітня відключили світлоприблизно 350 тисячам споживачів. У самому Харкові обмежували споживання світла для приблизно 100 тисяч абонентів. Ще 12 населених пунктів у двох регіонах знеструмлені через негоду.
Містян у Харкові 27 березнязакликали не користуватися бойлерами. Через масовані ракетні обстріли місто опинилося у складній ситуації, а відновлення живлення у повному обсязі може тривати до двох тижнів.
Нагадаємо, 7 квітня у Міненерго заявили, що тотального блекауту Росія в Україні не досягне. У 2024 році російські окупанти масштабували свої ракетні та дронові атаки по Україні. Є об’єкти, на яких досі розбирають завали.