Військовослужбовець Павло Петриченко наголосив, що бійців потрібно "витягувати з окопів". Лейтенант Микола Мельник розповів, що 100 тисяч мобілізованих дозволили б лише "затикати дірки" у бригадах.
Військові переконані, що демобілізація неможлива без резерву, і Україна "сильно програла" через пусті обіцянки про можливість звільнення зі служби. Про це відомо з матеріалу LIGA.net.
Військовослужбовець 59 ОМПБр ЗСУ Павло Петриченко наголосив, що в умовах війни в Україні для демобілізації необхідний резерв. З його слів, розмови щодо демобілізації після 36 місяців служби були популізмом.
"Aле людей треба витягувати з окопів і переводити на спокійніші посади. А також знизити верхню планку призовного віку — відпустити з армії чоловіків, які старше за 55 років", — зазначив він.
На думку Петриченка, це дозволило б зменшити напруження у суспільстві.
Лейтенант та військовослужбовець 47 ОМБр ЗСУ Микола Мельник переконаний, що Україна "сильно програла" від законопроєкту про посилення мобілізації.
"Так, нам треба мобілізувати людей, щоб демобілізувати тих, хто зараз воює. Але обіцянки демобілізації, а потім відмову від неї солдати сприймуть як елемент несправедливості", — підкреслив він.
Офіцер пояснив, що уряду слід або не починати розмови про демобілізацію, або оголошувати конкретні її терміни.
"У нас бригади де-факто в найкращому випадку на 40% укомплектовані. Нам треба близько 100 000, щоб просто "затикати" дірки. Ще 100 000 – в резерв. І близько 150 000, щоб був дембель", — зауважив Мельник.
Нагадаємо, уряд підтримав постанову про щомісячну доплату військовим, які перебувають "на нулі". Нардеп Олексій Гончаренко пояснив, на яке грошове забезпечення вони тепер можуть розраховувати.
11 квітня український командир Ігор Луценко попередив про загрозу, пов’язану з посиленням мобілізації. На його думку, у війську побільшає випадків СЗЧ.