Окрім ще однієї системи протиповітряной оборони Patriot від Німеччини, Україна, можливо, оримає і додаткову систему ППО IRIS-T. Про це розповів президент нашої країни Володимир Зеленський.
Голова держави зазначив, що отримання додаткових ППО є "результатом нашої міжнародної роботи". Також президент підкреслив лідерство ФРН у питанні передачі Україні систем протиповітряной оборони.
"ІНімеччина надасть нам додатковий Patriot – сьогодні з канцлером Шольцом про це домовились. Також працюємо з Німеччиною над додатковою системою IRIS-T – це теж сильна ППО – і над ракетами для наявних у нас систем захисту неба. Лідерство Німеччини дійсно відчувається, і завдяки такому лідерству ми зможемо зберегти тисячі життів", – відзначив Зеленський.
Вочевидь, мова йде про Коаліцію партнерів з посилення ППО ЗСУ. Окрім Німеччини, головуючі в ній Франція та США. Також до неї долучилися Болгарія, Чехія, Данія, Греція, Литва, Нідерланди, Норвегія, Словенія, Іспанія, Велика Британія та Бельгія. Між іншим, Коаліція почала працювати ще у лютому цього року і з того часу це перше повідомлення про її роботу.
Що таке IRIS-T
Це німецький зенітний ракетний комплекс ППО середнього радіуса дії. Система може збивати літаки, вертольоти, безпілотники та крилаті ракети.
Комплекс використовує перероблені ракети класу "повітря-повітря" малої дальності. Вважається, що ці снаряди одни з найдосконаліших завдяки своїй високій швидкості, сучасній електроніці та неперевершеній маневровості. Снаряд оснащений потужним двигуном, що дозволяє розвивати швидкість понад 3,7 тисячі км/год.
У снарядів цієї ППО є як інфрачервоні, так і радіолокаційі боєголовки. Управління комплексом здійснюється завдяки програмному забезпеченню управління боєм IBMS-FC від Airbus.
У наземний комплекс також входить станція радіолокації TRML-4D, яка забезпечує огляд на 250 км, та станцію радіотехнічної розвідки.
Наразі існуєдві системи "земля-повітря": SLS – із дальністю до 20 км; SLM – із дальністю до 40 км.
Німецька розробка виграє за рахунок вертикального старту – це нівелює воронку мертвої зони, яка з'являється над іншими комплексами ППО із запуском ракет під кутом.
Як повідомляв OBOZ.UA, Україна продовжує зіштовхуватися з браком систем протиповітряної оборони на тлі російських ракетно-дронових атак, що почастішали цього року. Комбіновані ворожі удари змусили країну ухвалювати важкі рішення між забезпеченням ППО великих населених пунктів у тилу та активних бойових зон на лінії фронту.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!