"Там немає американських баз": Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною
"Там немає американських баз": Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною

"Там немає американських баз": Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною

Порівнювати війну в Україні з конфліктом Ізраїля та Ірана з приводу втручання союзників не коректно. Той факт, що повітря Ізраїля після нападу Ірану було перекрито військовими США та інших союзників, пояснюється наявністю у регіоні американських військових баз.

Так пояснив ситуацію очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель. Він зазначив, що знає про нападки на партнерів з боку України, яку також бомблять та обстрілюють. Ба більше, на місці українського президента Боррель би чинив так само.

"Якби я був на місці президента Зеленського, я б безумовно також скористався можливістю згадати, що Україну теж бомблять і, можливо, більш ефективно. Лише два дні тому Росія знищила найважливішу електростанцію, яка постачала електроенергію в Київ і Україна не змогла цьому перешкодити через брак боєприпасів", – сказав Боррель.

Але є речі, які неможливо порівняти, зазначив він.

"Ізраїль має "залізну парасольку", сталевий купол, який захищає його повітряний простір. Його будівництво тривало багато років і коштує дуже дорого. Навіть якби у ЄС були гроші в скриньці, все одно не побудувати за одну ніч такий купол (над Україною)", – вважає Боррель.

"По-друге, удари Ірану проходили над авіабазами армій Франції, США, Великої Британії та Йорданії – тобто союзники діяли в порядку самооборони. В Україні такого не може бути. На українській території чи на території, над якою пролітають російські ракети, немає жодних авіабаз Великої Британії чи США, а тим більше Йорданії", – сказав європейський дипломат.

Проте Боррель зауважив, що "безумовно, поставки ППО в Україну мають бути прискорені та посилені".

"Я сподіваюся, що в понеділок ми зможемо винести конкретні рішення на стіл державами-членами, які можуть це зробити. Ми працювали весь тиждень, щоб отримати ці рішення", – сказав Боррель. Він окремо підкреслив, що мова йде про зенітні боєприпаси та боєприпаси для протиповітряної оборони, а не про потребу у снарядах 155 мм для наземної артилерії.

Як повідомляв OBOZ.UA,12 та 13 квітня Іран атакував Ізраїль зі своєї території – загалом було запущено сотні ракет й ударних дронів. Обидві країни та їхні найближчі сусіди закрили повітряний простір.

Значну частину ракет та дронів збили союзники Ізраїлю.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що їхня країна протягом останніх років і особливо в останні тижні готувалася до можливості прямої атаки з боку Ірану. Тому всі системи було розгорнуто завчасно.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader