Звичайний і кишковий грип: у чому різниця та як лікувати
Звичайний і кишковий грип: у чому різниця та як лікувати

Звичайний і кишковий грип: у чому різниця та як лікувати

З цими принципово різними недугами стикався майже кожен. Обидві інфекції надзвичайно поширені. Мають спільного збудника – вірус – та у дечому схожі симптоми. Проте перебіг хвороб, органи ураження та небезпека кардинально різні.

Причиною звичайного грипу є вірус, який вражає дихальні шляхи. Хвороба не з легких, небезпечна ускладненнями. Зазвичай інкубаційний період не перевищує 1-2 дні. Інфекція легко передається від дитини до дитини або ж через потрапляння вірусу на слизові оболонки (рот, ніс, очі). Хвороба триває два тижні. Знижує ризик інфікування та ускладнень щорічне щеплення та прийом противірусних препаратів у період підвищеної захворюваності. Для дітей лікар може порадити "Флавовір". Препарат випускають у формі сиропу зі зручним дозуванням, він дозволений дітям з народження, у складі містить флавоноїди (природні сполуки, що згубно впливають на віруси).

Кишковий грип також викликає вірус, але іншого виду. Він вражає шлунково-кишковий тракт. Порушує травні процеси. Інкубаційний період може тривати до 5 днів. Шляхи інфікування – брудні руки, нечиста вода, вживання немитих продуктів та контакт із хворим. Протікає гостро, але не так, як звичайний грип. Одужання наступає через 5–7 днів. Для дітей доступна вакцина тільки від певного виду інфекції – ротавірусу.

Симптоми захворювань

Звичайний і кишковий грип: у чому різниця та як лікувати

Для дітей (особливо немовлят) обидві хвороби небезпечні зневодненням – особливо важким хворобливим станом організму.

_

Особливості лікування звичайного та кишкового грипу

За умови перебігу хвороб без ускладнень, достатньо симптоматичного лікування. У випадку кишкового грипу, завдання батьків прибрати інтоксикацію в організмі, налагодити роботу кишківника та відновити водно-сольовий баланс.

Якщо симптоми не проходять, не настає покращення, з’являються нові скарги – дитину потрібно терміново показати лікарю.

Не сплутати кишковий грип з харчовим отруєнням допоможе декілька ознак:

  • Перевірити що і коли вживала дитина напередодні.
  • Симптоми отруєння проявляються швидко, у перші години після прийому їжі.
  • Тривалість та інтенсивність симптомів. При харчовому отруєнні вони не прогресують, зменшуються, коли організм "позбувається" причини.
  • І головне – кишковий грип може розпочинатися або супроводжуватися респіраторними ознаками.

Як вберегтися від звичайного та кишкового грипу?

Звичайний і кишковий грип: у чому різниця та як лікувати
Джерело матеріала
loader
loader